Kalle Allik
12. juuli 2021 9:52
Marulist tempot on arendamas Mart Henning. Foto: Kalle Allik

Veoautokrossi uus hooaeg sai alguse Missos

Misso rallikrossirajal sõideti 10. juulil veoautokrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste esimene etapp. Kuigi võistlejaid oli loodetust vähem, kolme võistlusklassi peale kokku 15, ei vähendanud see põnevust, mida jagus finaalsõitude viimaste meetriteni ja kohti jagati veel pärast lõpetamistki.

Käesoleval aastal sõidetakse kahe eelsõidu asemel kolm eelsõitu ja seejärel finaal. On pealtvaatajatel rohkem, mida vaadata ja sõitjatel võimalus enda võimeid paremini demonstreerida.

Klassis GAZ 51/52 osales kolm sõitjat ja starditi koos klassiga GAZ 53, kus oli 6 võistlejat. Kaks eelsõitu võitis Veiko Hirsnik ning kolmanda selle klassi valitsev meister Andre Mõttus. Ka finaalis asus Andre Mõttus võistlust juhtima, aga kuuendal ringil jäi tema auto raja äärde, kus eelnevalt seisis juba Markus Varriku võistlusauto. Seega võitja Veiko Hirsnik, teine Andre Mõttus ning kolmas Markus Varrik.

Klassis GAZ 53 tegi kindlat sõitu 2019. aasta meister Mait Mäesaar, kes sõitis välja parima kvalifikatsiooniaja, võitis nii esimese kui ka kolmanda eelsõidu ja vaid teises eelsõidus pidi tehnilise rikke tõttu katkestama. Finaalis Mait Mäesaarele vastast polnud ning kokkuvõttes kindel võit. Konkurentsi suutis pakkuda Tauri Toime, olles kahes eelsõidus teine ning ka finaalsõidu lõpetas teisena, aga võistluste žürii leidis, et möödasõit eessõitvast võistlejast oli toimunud kollaste lippude alas ja jättis mehe kolmandaks. Toime enda kommentaar situatsiooni kohta oli, et kuigi žürii oli nõus, et tal polnud füüsiliselt võimalik kollast lippu näha, oli žürii otsus just selline. Teise koha hõivas stabiilselt võistelnud Tajo Aasaroht.

Superbagide klassis oli 6 osalejat, neist kolm Lätist. Maruliselt alustas võistlust selle klassi mitmekordne Eesti meister ja medalivõitja Mart Henning. Ta sõitis välja parima kvalifikatsiooniaja ja võitis ka kõik kolm eelsõitu. Finaalis nii hästi enam ei läinud. Võistlusauto sidur hakkas streikima ja sisse tuli ka sõiduviga. Kokkuvõttes kahe lätlase, Dinārs Ramatsi ja Ainārs Ramatsi järel kolmas koht. Põnevust jagus kuni finaali viimaste meetriteni, sest eestlase võistlusautost kadus viimases kurvis vool, ning bagi veeres vaid inertsist üle finišijoone. Neljandaks jäänud kolmandal lätlasel Jānis Kozlovskisel jäi vaid veidi puudu, et kolmas koht endale napsata.

Balti meistrivõistluste järgmine etapp superbagidele sõidetakse juba eeloleval nädalavahetusel (18. juulil) Lätis, Pilskalni rajal. Järgmine Eesti meistrivõistluste etapp toimub samuti Lätis, kuid Smiltene rajal 22. augustil. Smiltenes lubab võistlustulle naasta mitmekordne Eesti meister klassis GAZ 51/52 Marko Tiinas ja ka superbagide eelmise aasta meister Markus Häidberg loodab uue bagi ehitusega selleks ajaks valmis saada.