Rauno Paltser
27. juuli 2021 9:47

Ken Torn saavutas Rooma rallil klassivõidu

Nädalavahetusel sõideti Itaalias Euroopa autoralli meistrivõistluste kolmas etapp. ERC Junior arvestuses saavutasid esikoha Ken Torn ja Timo Taniel, kes võitsid kõik kavas olnud 14 kiiruskatset.

Rooma rallil startis ligi 100 võistluspaari, kelle hulgas ka Ken Torn - Timo Taniel. ERC Junior arvestuses osalenud eestlased sõitsid M-Sport Poola meeskonna poolt ettevalmistatud Ford Fiesta Rally3 autol.

Pärast reedel avakatsena sõidetud 2,72 km pikkust publikukatset jätkus võistlus laupäeval kuue kiiruskatsega. Kui reedel toimis Ford Fiesta Rally3 laitmatult, siis laupäeval said eestlased avakatset sõita mõned kilomeetrid, kui autol tekkis roolivõimendiga probleem.

"Päeva esimene pool tuli sõita suuresti ilma roolivõimuta, kuid meeskond tegi lõunapausil head tööd ja pärastlõunal enam muresid ei olnud. Päeva teises pooles saime sõita ja nautida," sõnas Ken Torn.

Hoolimata tehnilistest probleemidest võitsid Torn ja Taniel kõik kolm hommikuse ringi katset.

Pärast lõunapausi said eestlased katseid läbida probleemide vabalt ja suurendasid enda edu päeva lõpuks ERC Junior arvestuses 45,8 sekundile.

Kui laupäeval läbiti Rooma asfaldirallil veidi üle 60 katsekilomeetri, siis pühapäeval ootas ees poole pikem võistluspäev. Seitsme kiiruskatsega läbiti 123,19 katsekilomeetrit.

Eestlased jätkasid heas tempos ning võitsid sarnaselt reedele ja laupäevale ka kõik pühapäevased kiiruskatsed. Seega võeti oma võistlusklassis 14 katsevõitu.

Hooaja teise ERC Junior arvestuse võidu võtnud Ken Torn täitis lisaks klassivõidule ka teise eesmärgi, kui jättis seljataha kõik Rally4 autodel osalenud võistluspaarid. Absoluutarvestuses kuulus eestlastele 32. koht.

Hooaja kokkuvõttes teised maksimumpunktid (40) teeninud Ken Torn juhib pärast kolme sõidetud rallit ERC Junior arvestuses lähima konkurendi ees 74 punktiga.

"Pühapäev oli meie jaoks täiesti murevaba ja saime sõita oma hooga ning koguda Fiesta Rally3 autoga asfaldikilomeetreid. Tulemusega saame rahul olla ja eesmärk Rally4 autod seljataha jätta sai ka täidetud. Tänan kõiki oma toetajaid ja pöidlahoidjaid ning muidugi suured tänud M-Sport Poola meeskonnale, kes tegid terve nädalavahetuse jooksul tublit tööd," lausus Ken Torn.

ERC Junior arvestuses on Itaalia etappi Ken Tornil kirjas 113 punkti. Jon Armstrongil teisena on 39 ning Oscar Solbergil kolmandana 32 punkti.

Euroopa autoralli meistrivõistlused jätkuvad 27.-29. augustil Tšehhimaal sõidetava sõidetakse 50. Barum ralliga.