06. oktoober 2021 9:53

Superkrossi superfinaalide karikas Kevin Allikule

Superkrossi karikavõistlustel selgusid hooaja parimad. Superfinaalide karika võitis Kevin Allik.

Iga etapi superfinaalis sõidavad koos enamiku superkrossi masinaklasside vastavat soovi avaldanud osalejad. Hooaja edukaim saab aastaks enda valdusse superfinaalide rändkarika. Tänavune karikas läks Kevin Allikule, kes võitis ka superkrossi esiveoliste autode klassi.

"Pigem võtsin superkrossi rallikrossi kõrvalt treeninguna, et ennast arendada ja autot paremini seadistada," sõnas Allik, kes saavutas rallikrossi Eesti meistrivõistlustel klassis Super 1600 teise koha. Superkrossi karikavõistlustel võitis Allik esikoha 97 punktiga, Dauri Demant sai 80-ga teise ja Erki Külvi 77 punktiga kolmanda koha.

Tagaveoliste klassis võitis Kris Hahn (102 punkti) Vjatšeslav Serovi (90 p) ja Margus Suigusaare (79 p) ees. "Aasta alguses seadsime eesmärgiks lõpetada kõik sõidud korras tehnikaga. See sai täidetud, auto toimis hästi," rääkis Hahn.

Noorteklassi parim oli Marten Saar 98 punktiga. Toivo Uusna kogus 84 ja Caspar Pärn 82 punkti. "Ringrajal toimunud etapid tulid kõik hästi välja," lausus Saar. "Laitses peetud krossil oli tehnilisi probleeme."

Vabaklassi võitis Marten Vatter (89 punkti) Margus Olle (83 p) ja Marko Muru (79 p) ees. "Poole hooaja pealt ostsin teise auto, mis oli varasemast konkurentsivõimelisem ja õnnestuski klass võita," rääkis Vatter. "Libedaga sõit sobib paremini, siis ei tule autode võimsuserinevused nii palju välja."

Superkrossi karikavõistlustel peeti kuus etappi, millest viis toimus Porsche Ringil ja üks Laitse rallipargis. Kaks Porsche Ringi etappi sõideti talvel, üks sealsel rallikrossirajal ning kaks n-ö klassikalise ringrajasõiduna.