Noorte rallitalentide võistlussarja avaetapil võidutses Jaspar Vaher

Rapla ralli avapäeva lõpetas liidrikohal Priit Koik

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad Raplamaal

Rapla rallil sõidetakse tänavu ka linnakatse

13.-14. mail sõideti Raplamaal, Märjamaa ja Rapla valla teedel autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste kolmas etapp – Rapla Ralli 2022. Startis kokku 82 ekipaaži, kellest finišisse jõudis 62.

Rapla ralli üldvõidu ja ühtlasi ka EMV2 klassivõidu kindlustasid omale kohe esimesest katsest juhtima asunud ja väga head kiirust näidanud Priit Koik - Kristo Tamm (Ford Fiesta R5 MKII), kellele on see ühtlasi ka karjääri esimeseks absoluutarvestuse võiduks. Teise koha nimel käis pingeline heitlus kuni viimase kilomeetrini. Võitjaina väljusid sellest lahingust Gregor Jeets - Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 EVO), kes viisid koju ka EMV2 arvestuse 2. koha karika. Ralli võitjaile kaotasid nad 8,2 sekundit. Absoluutarvestuse ja EMV2 arvestuse kolmada tulemuse said Vladas Jurkevičius - Aisvydas Paliukėnas (Škoda Fabia Rally2 EVO). Leedulased kaotasid ralli võitjatele 15,1 sekundit.

EMV1 arvestuses saavutasid esikoha Roland Murakas - Kalle Adler (Ford Fiesta), kellele järgnesid Martin Absalon - Jakko Viilo (Ford Fiesta Proto), kaotades klassi liidritele 41,7 sekundit. Kolmandaks platseerusid Audi S1 protoautoga sõitnud Margus Murakas - Rainis Nagel (Audi S1). Mitmekordne Eesti rallimeister Margus Murakas kaotas vennapojale kokku 7 minutit ja 55,1 sekundit.

EMV3 arvestuses ainsa ekipaažina startinud kohalik rallipaar Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally3) tuli vaatamata mõningatele tehnilistele probleemidele edukalt lõpuni ja kindlustas sellega omale EMV3 arvestuses esikoha.

Juuniorite ehk EMV4 arvestuses võtsid tänavusel hooajal teise võidu Jaspar Vaher - Marti Halling (Ford Fiesta Rally4), võites ühtlasi ka 2022. aasta Junior Challenge’i esimese etapi. Nad edestasidvõistluspaari Patric Enok - Rauno Rohtmets (Ford Fiesta Rally4) minuti ja 24,7 sekundiga. Kolmanda tulemuse said Joosep-Ralf Nõgene - Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally4).

EMV5 arvestuses ehk 4WD E12 klassis olid parimad Timmu Kõrge - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 10), kelle edu teisele kohale platseerunud duo Allan Popov - Aleksander Prõttšikov (Mitsubishi Lancer Evo 9) ees oli pärast viimast kiiruskatset 44.1 sekundit. Kolmanda koha said Raik-Karl Aarma - Alo Vahtmäe (Mitsubishi Lancer Evo 8), kes jäid klassi liidritest maha ühe minuti 50,6 sekundiga.

EMV6 arvestuse parimateks olid sel korral Toomas Vask - Andrus Toom (BMW M3). Raiko Aru - Allar Heina (BMW 1M) olid teised ja Tarmo Lee - Tõnu Nõmmik (BMW 320) kolmandad.

EMV7 arvestuses ehk kaherattaveoliste R3, A7, N3, E10 autode arvestuses tegid kiireimat sõitu Olavi Paju - Raul Kask (Renault Clio), kelle edu teisele kohale tulnud rallipaari Raigo Vilbiks - Hellu Smorodin (Honda Civic Type-R) ees oli ralli lõpus 10,5 sekundit. Klassi kolmanda koha võitles välja ekipaaž Robert Kikkatalo - Robin Mark (Opel Astra), jäädes klassivõitjatele alla 26,3 sekundiga.

EMV8 ehk E9 klassi kiireim ekipaaž oli Karel Tölp - Sander Siniorg (Ford Fiesta R2). Teise koha said Oskar Männamets – Holger Enok (Citroen C2 R2 Max)ja kolmanda Siim Nõmme - Indrek Hioväin (Honda Civic).

Veoautode masinaklassis võtsid kindla võidu Tarmo Silt - Raido Loel (GAZ 51), kes edestasid teisele kohale tulnud sõitjapaari Rainer Tuberik - Raido Vetesina (GAZ 51) 25,4 sekundiga. Kolmandale kohale platseerusid vennad Veiko Liukanen ja Toivo Liukanen (GAZ 51), kes kaotasid võitjatele kaks minutit.

Terminal Oil - Eesti autoralli meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 14.–17. juulil Estonia ralli raames Lõuna-Eesti teedel.