Kati Kask
19. juuni 2022 15:24
Super 1600 masinaklassi sõitu juhib Marko Muru. Foto: Marko Leesi

Rallikrossi meistrivõistlused jõudsid poole peale

Laupäeval sõideti Terminal Oil - Eesti rallikrossi meistrivõistluste kolmas etapp Võrumaal Misso rajal. Starti tuli 75 sõitjat Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest.

Erinevalt eelnevates etappidest oli võistluspäev sel korral pisut teistmoodi üles ehitatud. Sel korral toimusid krosskartide ning kereautode stardid vaheldumisi, pakkudes pealtvaatajatele vaheldusrikkamat vaatemängu. Võistluspäeva jooksul paistis nii päike, kui sadas tugevat vihma – rajaolud muutusid pidevalt ning panid võistlejate oskused ja kohanemisvõime korralikult proovile.

Supercar klassis tõusis poodiumi kõrgeimale astmele mitmendat etappi järjest 18-aastane Maiko Tamm (Mitsubishi Lancer Evo). Teise kohaga lõpetas võistluse Tõnu Peek (Mitsubishi Lancer Evo) ja kolmas oli Mart Tikkerbär (Mitsubishi Lancer Evo).

Tagarattaveoliste autode ehk TouringCar klassis sõitis end finaalidesse välja lausa kaks kohalikku, Võrumaalt pärit võistlejat – Priit Rebane ja Stein Karu. Karu jaoks oli eilne etapp selle hooaja esimene ja kohalike rõõmuks tegi mees terve päeva vältel väga häid tulemusi, kuid kahjuks purunes finaalsõidus juhtival positsioonil tema sõiduki gaasitross ja mees pidi sõidu katkestama. Touringcar klassis saavutas esikoha hoopiski Rommi Pukk (BMW 120). Teisele kohale sõitis end Andreas Aruaas (Ford Fiesta). Ja kolmandale kohale tuli teine Võrumaalt pärit võistleja Priit Rebane (Volvo C30).

Super 1600 klassis ehk esiveoliste autode täiskasvanute arvestuses oli finaalsõit äärmiselt põnev. Päeva jooksul sadas tugevat vihma ning finaalsõitudeks olid rajaolud vägagi keerulised. Nii pidamine kui ka nähtavus olid piiratud. Võidu võttis eelmise aasta sama klassi juunioride meister Marko Muru (Honda Civic). Teisele kohale õnnestus end sõita Leedust pärit võistlejal Rytis Rutkauskasel (Audi A1) ja kolmanda koha saavutas Kevin Allik (Mitsubishi Colt).

Super 1600 junior klassis kuulus esimene koht taaskord Robin Allikule (Honda Civic), kes on nüüdseks võitnud kõik kolm järjestikust etappi ja on sellega hetkel klassi üldarvestuses punktitabeli liider. Teise koha saavutas Laur Johannes (Lada Kalina) ning kolmandale kohale tuli vaid 11-aastane Albert Ako Kokk (Honda Civic).

Klassis Crosskart 125, kus mõõtu võtavad noored sõitjad, sai kolmandat korda esikoha punktilisa Armin Raag, kes on hetkel samuti klassi üldarvestuses punktitabeli liider. Teisele kohale sõitis end EAL Tulevikutäht Klubi sõitja Patrick Sarapuu ning kolmandana ületas finišijoone Georg Steve Supper.

Teises sel aastal lisandunud arvestuses Crosskart 650 astusid pjedestaalile kolm KK Motorsport Klubi sõitjat. Esikoha saavutas Karl Martin Miliste, teise koha sai Rait Sööt ja kolmanda Laur Langeproon.

Crosskart XTREME klassis toimus Misso rajal ohtlik intsident, kus Soomest päris võistleja Harri Hynynen kihutas rajapiirdesse ning paiskus neli korda üle katuse. Kuna õhulend keerutas rajal üles korraliku tolmupilve, järgnes "katusele" ka kokkupõrge. Mario Mõistus sõitis piiratud nähtavuse tõttu soomlase kardile sisse. Mõlemad intsidendis osalenud võistlejad pidid võistluse katkestama ja nad toimetati täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse.

Adrenaliinirohkes finaalheitluses võitis esikoha Markus Abram (LiveLife TN5). Teisele kohale jõudis Red Moto sõitja Tamo Toodo (Speedcar Wonder) ja kolmandale kohale tuli Jakko Viilo (Speedcar Xtreme).

Eesti rallikrossi meistrisarja järgmine etapp sõidetakse 2. juulil Kesk-Eestis Piiroja rallikrossirajal.