Kaur ja Simm võitsid Eesti meistrivõistluste etapi

Kalle Rovanperä kasvatas edu poolele minutile

Kalle Rovanperä ralli liider, Ott Tänak kolmandal kohal

Sami Pajaril ligi minutiline edumaa, Virves kaotas aega

Ott Tänak alustas kodumaist MM-rallit viienda ajaga

Autoralli MM-võistlused jätkuvad sel nädalal Eestis

Estonia ralli ajal antakse kolm tasuta kontserti

Eestis 14.-17. juulil sõidetud autoralli maailmameistrivõistluste seitsmenda etapi võitsid Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen. Ott Tänak - Martin Järveoja lõpetasid võistluse kolmanda kohaga.

Maaliliste Leigo järvede juures punktikatsega lõppenud Estonia ralli lõpetasid võitjatena Kalle Rovanperä - Jonne Haltunen (Toyota GR Yaris Rally1), kellele kuulusid unikaalsed vanade mobiiltelefonide väärismetallist valmistatud võidukarikad ja traditsioonilised võitjate kiivrid. See oli teist aastat Eestis toimunud MM-ralli võitnud soomlastele tänavusel hooajal viiendaks etapivõiduks.

"Üldiselt oli meil hea nädalavahetus. Heitlus esikohale algas nende meestega kohe (Elfyn Evans ja Ott Tänak). Elfyn surus pidevalt. Tore nädalavahetus, korralik sõit ja lahedad katsed," rääkis Rovanperä. "Ma arvan, et ma pole sellist vihma varem kuskil näinud. Tundus nagu iga kord, kui meil oli ülesõit või paus, siis paistis päike, kuid kui me läksime stardijoonele, siis alati sadas. Kohati päris ekstreemsed tingimused," sõnas karjääri seitsmenda MM-ralli võitnud Rovanperä ralli pressikonverentsil.

Teise koha karikad võtsid Tartu raekoja platsil asunud poodiumil vastu soomlaste meeskonnakaaslased Elfyn Evans - Scott Martin (Toyota GR Yaris Rally1). Eestis sõidetud MM-rallil teenisid kolmanda koha kodupubliku lemmikud Ott Tänak - Martin Järveoja (Hyundai i20 N Rally1).

"Nagu Kalle ütles, pole me sellist muutlikku ilma varem näinud. Oli väljakutsuv ja ei teadnud, et milline saab olema järgmine katse. Erinevad kohad olid saanud erinevas koguses vett, seega see tegi me töö raskeks," lausus Tänak. "Oli üks keeruline nädalavahetus, kuid andsime endast parima ja tasuks sel korral kolmas koht."

WRC2 arvestuses võtsid klassivõidu Andreas Mikkelsen - Torstein Eriksen (Škoda Fabia Rally2 evo). R5 autode klassi parim eestlane oli Georg Linnamäe (Volkswagen Polo GTI R5), kes koos britist kaardilugeja Craig Drewga lõpetas ralli seitsmendal kohal.

Junior WRC arvestuses võtsid võidu soomlased Sami Pajari - Enni Mälkönen (Ford Fiesta Rally3), kes 24 kiiruskatse kokkuvõttes edestasid koduteedel sõitnud Robert Virvest ja Julia Thulini (Ford Fiesta Rally3) 14,9 sekundiga. Saarlane tegi JWRC-sarjas ajalugu, võttes ühe ralli katsevõitude rekordi ei kelleltki muult, kui Sébastien Ogier'lt. Kui prantslane oli võitnud enda karjääri jooksul ühel rallil 16 kiiruskatset, siis Virves võitis 24 kiiruskatsest koguni 17.