17. september 2022 23:27

Paide rallil saavutasid võidu Gregor Jeets ja Timo Taniel

Täna antakse start Paide rallile

Paide ralli korraldajad on organiseerimisega graafikus

Eesti autoralli meistrivõistluste tänavuse hooaja eelviimane etapp sõideti Järvamaa teedel. Paide rallit alustas 65 võistluspaari, kellest finišeeris 44. Esikoha saavutasid Gregor Jeets ja Timo Taniel, kellele see oli teiseks järjestikuseks võiduks.

Paide ralli üldvõidu ja EMV2 arvestuse võidu saavutasid meistrisarja üldliidrid Gregor Jeets - Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo), kes näitasid taaskord kogu ralli vältel väga head kiirust ja edestasid teisele kohale platseerunud võistluspaari Timmu Kõrge - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 10) 54,8 sekundiga. Absoluutarvestuse kolmanda kohaga lõpetasid vihmas ja libedail teedel peetud kahepäevase ralli lätlased Emīls Blūms - Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo 9), kaotades võitjaile 57,9 sekundit.

EMV1 arvestuses startis kaks võistluspaari, kes mõlemad pidid maadlema erinevate probleemidega. Margus Murakas - Rainis Nagel (Audi S1 proto) sõitsid reedel autol ratta alt ära ning kaotasid seetõttu kõvasti aega. Roland Murakas - Kalle Adler (Ford Fiesta) olid sunnitud teisel päeval katkestama tehniliste probleemide tõttu.

EMV3 arvestuses ehk Rally3 autoga olid sõitmas vaid Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally3). Võistluse lõppedes kuulus neile üldises pingereas neljas koht. Võitjaile kaotasid Raplamaa mehed veidi üle kolme minuti.

Paide rallile omaselt pikkade sirgete lõikudega kiiruskatsetel ulatus keskmine kiirus kohati üle 120 km/h. Kõige kiirem katse oli Põikva, mille teisel läbimisel said ralli võitjad seal keskmiseks kiiruseks 128,31 km/h.

Juunioride ehk EMV4 arvestuses jätkasid oma võitudeseeriat Jaspar Vaher – Marti Halling (Ford Fiesta Rally4), kes võitsid ühtlasi ka 2022. aasta Junior Challenge’i neljanda etapi ja on nüüd kindlustanud piisava eduseisu, et see ka võita. Teisele kohale platseerusid Karl-Markus Sei - Martin Leotoots (Peogeot 208 Rally4), kes jäid klassivõitjaist enam kui minuti kaugusele. Kolmandaks tulid Patric Enok - Tanel Kasesalu (Ford Fiesta Rally4).

Estonian Junior Challenge arvestuses osalenud võistluspaaride paremusjärjestus: 1. Jaspar Vaher - Marti Halling, 2. Karl Johannes Visnapuu - Rait Jansen, 3. Fabio Schwarz - Tim Rauber, 4. Pranko Kõrgesaar - Ott Kuurberg.

EMV5 arvestuses (klass E12) võtsid pärast pingelist võitlust klassivõidu Timmu Kõrge - Erki Pints, kes edestasid lõunanaabreid. Nelikveoliste rahvusliku rühma autode arvestuses EMV5 said kolmanda tulemuse kirja Edgars Balodis - Maksims Juzikevics (Mitsubishi Lancer Evo 8).

EMV6 arvestuses võidutsesid Taavi Niinemets - Esko Allika (BMW M3), kes edestasid teiseks tulnud võistluspaari Raiko Aru - Allar Heina (BMW 1M) minuti ja 4,2 sekundiga. Kolmandale kohale platseerusid Markus Tammoja - Henri Ääremaa (BMW 316i).

Masinaklasside R3, A7, N3 ja E10 koondarvestuses EMV7 võitsid Paide ralli Romet Jürgenson - Siim Oja (Honda Civic Type-R). Keiro Orgus - Evelin Mitendorf (Honda Civic Type-R) olid teised ja Mark-Egert Tiits - Sander Pruul (Volkswagen Golf 2) kolmandad.

EMV8 ehk masinaklassi E9 arvestuse kiireim ekipaaž oli Karel Tölp - Sander Siniorg (Ford Fiesta R2). Teise tulemuse said kirja Joosep Planken - Taavi Lassmann (Ford Fiesta R2) ja kolmanda Risto Mõik - Laur Merisalu (Ford Fiesta R2).

Veoautode arvestuses võtsid probleeme trotsides võidu Tarmo Silt ja Raido Loel (GAZ 51). Nad edestasid teisele kohale tulnud vendadest rallipaari Veiko Liukanen - Toivo Liukanen (GAZ 51) 35,5 sekundiga. Kolmandale kohale platseerusid Rainer Tuberik - Raido Vetesina (GAZ 51), keda jäi klassivõitjaist lahutama 56,3 sekundit.

Terminal Oil - Eesti autoralli meistrivõistluste viimane etapp sõidetakse 7.–8. oktoobril Saaremaal.