Kristjan Sooper
10. november 2022 12:31

Hiiumaa rahvaralli võitsid Urmo Kaasik ja Ingvar Mägi

Joosep Planken ja Tony Schwarzstein tulid noorterallis Eesti meistriteks

Hiiumaa rahvaralli võitsid Urmo Kaasik - Ingvar Mägi (Subaru Impreza WRX STI) 21,7sekundilise eduga võistluspaari Robin Pruuli - Rein Tikka (Subaru Impreza) ees. Kolmandad oli Mirko Kaunis - Jakko Viilo (Audi S3).

Üldjärjestuse esikolmik moodustas ka nelikveoliste autode klassi esikolmiku.

Rahvaralli algas reedel nelja asfaldikatsega, millele järgnesid laupäeval kaheksa katset valdavalt kruusal. "Teine päev algas kohe pika katsega, seal sai käe soojaks. Edasi läks riburadapidi, tundsime end kindlalt ja tegime, mida oskasime," rääkis Urmo Kaasik. "Tuli jälgida, mida konkurendid teevad, oli selge, et n-ö niisama läbi sõita ei saa, tuleb "kellad tagurpidi" hoida."

Üldjärjestuse neljanda kohaga lõpetasid tagaveoliste "suure" klassi (üle 1,9liitrine mootori töömaht) võitjad Tauri Nõgu - Priit Nõgu (BMW 320i). "Olen rahul, sest praktika on üsna väike, sõitsime vaid kolm rallit sel aastal. Kiirus on olemas ja seda isegi mitte viimasel pingutuspiiril sõites," lausus Tauri Nõgu, lisades, et ka ärevaid hetki tuli ette. "Asfaldil läksime uljaks, teisel katsel neljanda käiguga metsavahel oli üpris terav moment. Teisel päeval juhtusid lahtisel kruusal väikesed "kraavikatsetused", aga ei midagi hullu."

Noorte J16 klassi võitja Oskar Männamets (kaardilugeja Holger Enok) lõpetas esiveolisel Ford Fiestal absoluutarvestuse kümnendal koha, edestades klassis teiseks jäänud Joosep Plankenit (kaardilugeja Taavi Lassmann) 0,1 sekundiga. "Rahul olen sellega et lõpetasin ja et läks hästi, aga mõnel katsel võinuks siiski kiiremini sõita," rääkis Männamets. "Hooaeg oleks võinud olla parem, rohkem poodiumile jõuda ja võita, aga läks nagu läks."

J18 klassis võitsid Romet Klee - Meelis Ellik (BMW 318is). Naiste arvestuses olid parimad Tiina Ehrbach - Karmo Karelson (Volkswagen Golf). Klassis 2WD-SE võitsid Gabriel Simson - Oliver Simson (Honda Civic Type-R), klassis 2WD-VT. Raido Seppel - Rivo Hell (BMW 316i), klassis 2WD-VE Hardi Sarv - Karl Jodsche (Honda Civic) ja SU klassis olid kiireimad Ivar Burmeister - Raino Remmel (VAZ 2105).