Rauno Paltser
24. juuli 2023 2:24

Estonia ralli võitsid kolmandat aastat järjest Rovanperä ja Halttunen

Eesti meistrivõistluste etapi võitsid Georg Linnamäe ja James Morgan

Esimese täispika võistluspäeva lõpetasid liidrikohal Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen

Sander Pärn istub üle seitsme aasta rallil rooli taha

Fännid lehvitavad lippe MM-rallil debüteerivale Jaspar Vaherile

«Testrallil sai kõik jamad ära proovitud»

Täna algab Tartust Eestis sõidetav MM-ralli

Estonia ralli kiiruskatsete vahel saab liikuda Forus Taxiga

Estonia ralli korraldajad pakuvad uuendusi

Neli päeva väldanud Estonia ralli võitsid Toyotal kihutanud Kalle Rovanperä ja Jonne Halttunen. Soomlastele oli see kolmandaks järjestikuseks võiduks Eesti MM-rallil.

Estonia ralli viimasel võistluspäeval oli kavas neli kiiruskatset, võistlejaid ootas ees 61,08 katsekilomeetrit. Liidrina läksid päevale vastu laupäeval kõik kiiruskatsed võitnud Kalle Rovanperä - Jonne Halttunen (Toyota GR Yaris Rally1), kelle edu Belgia rallipaari Thierry Neuville - Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) ees oli 34,9 sekundit.

Päeva alustati päris uuel kiiruskatsel ja ralli lõpetas 18,50 km pikkune Kambja kiiruskatse, mille finišis võtsid võistlejaid vastu rahvatantsijad ja koorilauljad ning võistluse kolme parimat autasustati Leigo järve saarel asetsenud poodiumil.

MM-sarja arvestusse kuulunud masinaklasside parimaid autasustati Tartu raekoja platsil. Ralli üldvõitjaid ootasid lisaks karikatele ka traditsioonilised ja spetsiaalselt võitjatele disainitud kiivrid.

Võistluse lõpetanud punktikatse ja üldvõitjatena finišeerisid Kalle Rovanperä - Jonne Halttunen, kellel see oli kolmandaks järjestikuseks Eesti MM-ralli võiduks. Soomlaste edu oli lõpuks lähimate jälitajate ees 52,7 sekundit. Kokku võitsid Toyota Gazoo Racing võistlejad 21 sõidetud kiiruskatsest 15. See oli nende karjääri kümnendaks MM-ralli võiduks.

"See on väga tore ralli ja ma naudin seda igal aastal väga. Pole paremat kohta, kus võit võtta. Reedel pidime teed puhastades kõvasti suruma ja oli kohti, kui olime piiri peal, sest püüdsime tagant startivatega samas tempos olla. Laupäeva hommikul veel surusime, kuid siis leidsime mugava ja ilma riskideta tempo. Kahju, et me ei saanud Otiga sel nädalavahetusel heidelda, kuid ma olen kindel, et ta näitab oma kiirust Soomes," rääkis Kalle Rovanperä.

"Mu lemmikrallil läks nii, nagu pidi. Suur aitäh meeskonnale, auto töötab alati hästi. Ma armastan seda maad, suur aitäh ka Eesti fännidele, kes toetavad mind ja Jonnet palju. Mul on väga kahju, et seda rallit järgmisel aastal MM-kalendris ei ole, sest selle korraldus ja kõik muu on parima ralli väärilised."

Hyundai sõitjad hõivasid pjedestaali madalamad astmed. Teise tulemuse saavutasid Thierry Neuville - Martijn Wydaeghe ja kolmanda Esapekka Lappi - Janne Ferm, kes jäid lõpuks võitjatest vastavalt 52,7 ning 59,5 sekundi kaugusele.

Kodupubliku lemmikud Ott Tänak - Martin Järveoja lõpetasid koduteedel sõidetud MM-ralli kaheksandal kohal ja teenisid ralli lõpetanud punktikatselt 2 lisapunkti.

WRC2 klassis võtsid Eesti teedel teist aastat järjest võidu Andreas Mikkelsen - Torstein Eriksen (Škoda Fabia RS Rally2). Norralaste edu oli teisena lõpetanud soomlaste duo Sami Pajari - Enni Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) ees oli 9,7 sekundit. Esimest korda Hyundai i20 N Rally2 autoga võistelnud Emil Lindholm - Reeta Hämäläinen jäid klassivõitjaist minuti ja 21,7 sekundi kaugusele.

Rally2 autode masinaklassis hoolitses eestlaste parima tulemuse eest Robert Virves (Ford Fiesta Rally2), kes koos Craig Drewga sai kuuenda koha. Vaid poole sekundi kaugusele jäid nendest reedel WRC2 klassis teist kohta hoidnud Egon Kaur - Jakko Viilo (Škoda Fabia RS Rally2).

Junior WRC klassi parimad olid 8,1 sekundilise eduga Grégoire Munster - Louis Louka (Ford Fiesta Rally3).

"Tulime siia valmistuma Soome etapiks, et saada maitse suhu kiiretest teedest. Arvan, et tulime täitsa hästi toime, vigu ei teinud. Tõsi, kaks rehvipurunemist oli, aga suutsime liidrikoha säilitada," kommenteeris Grégoire Munster.

WRC3 arvestuse võit kuulus Soome võistluspaarile Roope Korhonen - Anssi Viinikka (Ford Fiesta Rally3). WRC Masters Cup võitjad olid Alexander Villanueva - José Murado González (Škoda Fabia RS Rally2).

Autoralli MM-hooaeg jätkub 3.-6. augustil sõidetava Soome ralliga.