Autoralli juuniorite maailmameistrivõistluste punktiseis pärast 2003. aasta 7. etappi

Olaf Suuder: Otseülekanne on nagu teater

Walesi rallistaariks sai Tommi Mäkinen

Petter Solbergil tiitlivõit käeulatuses

Walesi ralli võitja Petter Solberg. Foto: Scanpix
Koos Walesi ralli võiduga krooniti Petter Solberg (Subaru) ka 2003. aasta autoralli maailmameistriks. Suurbritannias toimunud võistluse teise kohaga pidi leppima Sebastien Loeb (Citroen), kes jäi ka üldarvetuses teisele kohale.

Tuleval hooajal kannab Petter Solbergi Subaru numbrit üks, sest selline au antakse valitsevale maailmameistrile.

Sebastien Loeb täitis meeskonna korraldusi ja tõi Citroen Xsara turvaliselt finišisse, millega garanteeris meeskonnale meeskondliku meistritiitli. Citroeni saavutus on tähelepanuväärne, sest võisteldi ju oma esimesel maailmameistrivõistluste täishooajal. Pärast Harri Rovanperä (Peugeot) katkestamist lasti Loebil küll natuke rohkem gaasi suruda ja mees võitiski päeva kõik kiiruskatsed, kuid Petteril oli juba turvaline edu.

Kolmandale ehk viimasele poodiumikohale käis äge võitlus Tommi Mäkineni (Subaru) ja Colin McRae (Citroen) vahel. Mõlemad on väga kogenud mehed, kuid soomlane suutis lõpuks enda paremuse maksma panna ja võtta enda viimaselt MM-rallilt tehasesõitjana kolmanda koha. McRaed tabas viimasel katsel ka ebaõnn, kui autol purunes rehv.

Viiendaks tuli Francois Duval, kes suutis jätkata Fordi meeskonna omamoodi rekordit, kus alates 2002. aasta Monte Carlo rallist on Ford igal rallil mõne punkti saanud.

Kuuenda kohaga lõpetas Walesi ralli Richard Burnsi asendav Freddy Loix, kes tegi Peugeot 206 WRC roolis oma debüüti.

Viimastele punktikohtadele tulid Manfred Stohl (Peugeot) ja Roman Kresta (Peugeot).