24. jaanuar 2004 22:12
Loe kommentaare (6)

Laupäeval oli Pärnu lennuväli autode päralt

Sergei Larens pani jäärajal enda sõiduoskuse proovile

Laupäeval Pärnu lennuväljal toimunud jääraja võistluse stardinimekirjast leiame nelikümmend nime. Niipalju autosid ja sõitjaid tegelikult kohal ei olnud, sest oli mitmes klassis ja samuti sama autoga startijaid.

"Pärnu jääraja" nimelisele võistlusel oli üheksa võistlusklassi, neist kõige osavõtjaterohkemas - esisillaveoliste tänavasõidu 2WD klassis - andis nime üles viisteist võistlejat.

Kargel talvepäeval toimunud üritus laabus täiesti. Oli muidugi pisemaid apse, kuid tegijal juhtub nii mõndagi.

Võistluse peakorraldaja MTÜ Erki Sport president Eiki Eriste jäi võistlusega üldjoontes rahule: "Rahvast oli vähe, kuid lahe andmine oli."

Ajamõõduga tegelenud Erko Eriste oli meeldivalt üllatunud, et esiotsa mehed suutsid nii stabiilseid aegu näidata. "Tulemusi vaadates on imekspandav see, et paljud sõidavad ühte auku ja näitavad stabiilseid tulemusi."

Võistlusel oli kolm vooru ja lõpptulemuse andis neist parima kahe summeerimine. Ringil oli korraga neli võistlejat, kuid külgede kokku panemise vältimiseks lasti nad rajale intervallidega.

Terve päeva vältel näitasid parimaid aegu kahes klassis (4WD vaba tänav ja 4WD tänav) sõitnud Ranno Bundsen (Audi) ja Helmet Palm (Mitsubishi Lancer EVO VII). Absoluutselt parima aja sõitis kolmandas voorus välja Ranno Bundsen, kes läbis kolm ringi ajaga 2:30,0.

Ranno Bundsen ja Helmet Palm jagasidki omavahel klassivõidud vennalikult: Helmet Palm võitis 4WD tänav klassi, talle järgnesid Ranno Bundsen ja Viljo Kaul (Subaru Forester) ning 4WD tänav vaba klassi, kus rehvid ei olnud piiratud, võitis Ranno Bundsen Helmet Palmi ja Enn Kasari (Nissan Sunny) ees.

2WD esi sport klassivõidu sai Rain Kaur (Honda CRX). Teine oli samal autol kihutanud Tiit Jaanson.

Esisillaveoliste tänavasõidu klassis sai parima aja kahe vooru kokkuvõttes Enn Kasari. Talle järgnesid Andrus Vahi (Lada Samara) ja Vahur Err (Nissan Sunny GTI). See klass oli kahes osas eriline, sest selles osales ka võistluste ainuke õrnema soo esindaja Alisa Kitsas (Toyota Celica), kes sai kolmeteistkümnenda koha ja samuti startis selles arvestuses ralliradadelt tuttav Sergei Larens (Toyota Corolla).

Noorte tänavasõiduautode arvestuses olid Jaanus Kääriku (Mazda 323) ja Taavi Kivistiku (Opel Kadett) summeeritud ajad identsed. Esikoha välja selgitamiseks võeti arvesse viimase vooru parem tulemus, kus Taavi Kivistik sai parema tulemuse. Neile järgnes Kristjan Laskar (VW Golf).

2WD taga sport klassivõidu võttis Aimar Talvar (Lada VFTS). Kuigi selles klassis oli stardiprotokollis 3 nime, siis vähemalt kahe vooru ajad saigi ainukesena kirja Aimar Talvar ning klassivõidu võtmine ei olnud talle keeruline.

Tagasillaveoliste tänavasõidu autode klassi esimesed neli kohta hõivasid BMW 325i marki autod (kaks erinevat). Kiireim oli Mehis Kiiver, talle järgnesid Rait Kerro, Peeter Laas ja Joel Piirikuus.

Noori sportklassis osalejaid oli kohale tulnud kolm. Parima aja sai Egon Kaur (Lada 2109), Tauri Jaansoni (VW Derby) ja Tõivo Nõlvaku (VW Golf) ees.