Kliki siia Kliki siia
Kas pooldad monorehvi nõuet Eesti autoralli meistrisarjas?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
 
 
 
rally.ee
26. jaanuar 2004 12:00
Loe kommentaare (1)
Trüki lehekülg

Pärnu lennuväljal kihutasid superkrossiautod

 Loe lisaks
Superkrossi punktiseis pärast 2004. a 2. etappi

 Foto: Villu Teearu
Talviselt külmal pühapäeva hommikul kogunes Pärnu lennuväljale superkrossist osavõtjate seltskond, et Erki Spordi poolt valmistatud 900 meetri pikkusel lumerajal oma oskusi proovile panna.

Lumerajale jagus vaatemängulisust palju, sest niipalju kui oli võistlejaid, oli ka erinevaid kurvide läbimise tehnikaid. Mõned valisid puhta ja võimalikult väikese külglibisemisega sõidujoone, teised seevastusõitsid nii, et igas kurvis oli auto külg ees.

Võistlusklasside võitjatele pani karikad välja OÜ Optitrans.

2WD tagaveolistest autodest oli kiireim Asmo Aulik (Opel Ascona), kellele järgnesid Alar Mihkels (VAZ 2101) ja Alo Põder (VAZ 2105). Stardist pääses küll ette Alar Mihkels, kuid agressiivse kurvitehnika tõttu pidi Paikuselt pärit võidusõitja oma liidripositsiooni käest ära andma. Mehele sai saatuslikuks see, et tema arvates keeras ta kurvist välja tulles auto rattad otseks ja ta ei osanudki karta, et väljapööratud rataste tõttu lumevalli tuhiseb.

2WD esiveoliste klassis näitas imetublit sõitu Toomas Kasenurm VW Golfil, võitjale järgnesid Kert Rungi (VW Golf) ja Rain Kaur (Honda CRX). Esiveoliste A-Finaalis läbis Kasenurm lumeraja kaheksa ringi ka absoluutselt kiiremini.

Vabaklassi finaal oli võistluste üks põnevamaid, sest kohtade vahetamisi ja kaotamisi oli palju. Võitjaks tulnud Joel Kislõi (Honda Civic) edestas konkurenti Priit Vadit (Honda Civic) alla ühe sekundiga. Kolmas oli Toomas Kasenurm.

Noorte arvestuses oli kohale tulnud kuus noort Eesti tulevikulootust. Kahjuks rajale sai nendest vaid viis, sest Alar Auksmanni VAZ 2105 mootor hakkas treeningsõitude ajal koledat häält tegema ja sellega ka poisi võistluspäev lõppes. Esimesena tuiskas üle finišijoone Egon Kaur (VAZ 2109), teine oli Martin Saar (VAZ 2105) ja kolmas Tauri Jürioja (VAZ 2101).

Superfinaali, kuhu pääseb igast võistlusklassist kaks paremat, võitis Joel Kislõi, kes peab nüüd rändkarikale oma nime graveerima. Aasta lõpus saab rändkarika endale see osavõtja, kelle nimesid on sinna graveeritud kõige rohkem. Superfinaali teise koha sai Asmo Aulik ja kolmanda Rain Kaur.

Nagu tavaks on saanud, siis päeva viimases sõidus saavad oma oskuseid näidata autode mehaanikud. Esikolmik oli: 1. Tauri Jürioja, 2. Raigo Malm, 3. Rivo Rahn.

Erki Spordi superkrossi karikasarja järgmine etapp on pühapäeval, 8. veebruaril Haapsalu lennuväljal.
Artikli juurde
03.10.2025
Saaremaa rallile registreerus 144 võistluspaari
Artikli juurde
02.10.2025
Eestlased võistlevad sel nädalal Horvaatias
Artikli juurde
02.10.2025
Arno Sillat: Kolm kriisi ja bürokraatia sundisid MOMU sulgema
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
03.09.2025
Kehala rallikross 30.08.2025 (0)
29.08.2025
Paide ralli 2025 (0)
27.07.2025
Piiroja rallikross 2025 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
29.09.2025 15:32
Kulbilohu rallikross 2025 (0)
23.09.2025 01:08
Rally Cēsis 2025 (0)
05.09.2025 01:00
Humus Paide Rally 2025 (1)
03.09.2025 13:06
Jääraja rehvid (0)
31.08.2025 09:41
EST RX + BRX / 5. ETAPP / KEHALA RING / 30.08.2025 (0)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia