Jaanimäe rallisprindile registreerunud veerandsada osavõtjat

Noorteklassi liidrid ihkavad Jaanimäelt võitu

Jaanimäe rallisprindil sõidetakse seitsmes võistlusklassis

Jaanimäel sõidetakse esmakordselt rallisprinti

Lembit Nõlvak Subaru Imprezal. Foto: Erik Lepikson
MTÜ Jaanimäe Ring ja autospordiajakiri rally.ee korraldasid 22. augustil Harjumaal Jaanimäe Ringi karikavõistlused sõidu- ja veoautodele.

Kahe esimese sõiduvooru ajal oli ilm veel "inimlik" aga kolmas sõit kujunes võistlejaile tõsiseks proovikiviks libedal ja vesisel kruusal. Publikule seda enam põnevust!

Taas uuendatud Jaanimäe võistlusrajal asusid esimesena mõõtu võtma noorteklassi sõitjad, kellele võistlus oli ka meistrivõistluste etapp. Klassivõidu võttis Priit Ollino (Nissan Sunny) konkurentide Timmu Kõrge (Opel Astra) ja Kaspar Koitla (Lada Samara) ees.

Klassis 2WD sport saavutas parima tulemuse Andres Kaabel, kes suutis Lada Samaral olla 4,5 sekundit kiirem tagaveolisel Ladal võistelnud Rainer Ausist. Noore rallimehe paremust pidi tunnistama Skoda Fabial kihutanud Ivo Tsetõrkin, kellega Aus avakatsel sõitis välja identse aja.

2WD ERK klassi võit läks Jouni Papunenile. Teise koha saavutas sekundi võrra kehvema tulemusega Risto Mäeots, kel oli roolida sama Volvo 240, millega võeti klassivõit. Kolmanda koha saavutas autol BMW 318 võistelnud saarlane Kristjan Lüüding.

Kaherattaveoliste tänavasõiduautode arvestuses oli parim Aigar Pärs (Honda Civic Type-R). Teise tulemuse sai Jaanimäelt Silver Havamaa (Opel Astra) ning kolmanda Jan Õunaste (Nissan Sunny).

Neljarattaveoliste sportautode masinaklassis oli konkurents enam kui hõre. Paraku nõudis vahetult enne Jaanimäe rallisprinti toimunud Viru ralli hulganisti "ohvreid", ning nii oli Jaanimäel stardijoonel vaid Lembit Nõlvak Subaru Imprezal. Tema kahe parima vooru tulemus 4:05,3.

Klassis 4WD tänav võeti mõõtu vaid Subarutel. Parim oli Andres Kask, kes näitas kogu võistluse jooksul absoluutselt kiireimaid aegu. 5,1 sekundiline kaotus liidrile tagas Virgo Argele teise ning 13,45 sekundiline kaotus Priit Gradovile kolmanda koha.

Kuigi samas masinaklassis osalenud Kaido Kaidis enam poodiumile ei pääsenud, sai ta enesele eriauhinna pikima hüppe eest.

Nagu ka teised sportautod, kihutasid veomasinad Jaanimäel esmakordselt. Ajaga 4:24,8 võttis klassivõidu Marco Lee. Helmut Uusmägi kaotas liidrile 10,9 ning rallisprindil debüteerinud Marek Kõbu 22,6 sekundit.

"Rada oli mõnus," rääkis Lee. "Kitsas küll ei olnud - rallidel ju koguaeg kitsastel metsateedel kihutame. Neljanda käigu sain korra sisse, viiendat aga mitte. Arvan, et maksimaalkiirus võis olla kuskil 80 km/h."

Ka tänas veoautodeklassi võitja korraldajaid: "Auhinnad olid siin vägevad, mitte nagu Viru rallil, kus auto peale anti üks karikas."