Barum ralli: Kopecky kiireim, Jean-Joseph võidumees

Jeets liikus Barum ralli viimasel päeval tõusvas tempos

Tänakule Tšehhis sõidetud Barum rallilt seitsmes koht

Martin Kangur ja Andres Ots katkestasid Barum ralli

Jan Kopecky - Filip Schovánek Škoda Fabia WRC-l. Foto: Petr Sagner
16.-20. augustil sõideti Tšehhi autoralli meistrivõistluste etapp - XXXIV Barum ralli. Ühtlasi oli see tänavu esimene Euroopa meistrivõistluste etapp, kus võeti mõõtu ka WRC-autodel.

Kui mullu võitis Barumi autoralli Tšehhi meister Vaclav Pech, siis sel aastal tuli Ford Focus WRC-l võistelnud tšehhil tunnistada kaasmaalase Jan Kopecky paremust. Barum ralli absoluutvõidu ning A8 klassi võidu saavutasid Škoda Fabia WRC-l sõitnud Jan Kopecky ja Filip Schovánek. Kolmanda koha võitsid Roman Kresta - Jan Tománek (Ford Focus WRC), jäädes liidrile alla seitsme minutiga.

WRC-autodel võisteldi seekordsel Barum rallil vaid Tšehhi meistrivõistluste arvestuses.

Euroopa meistrivõistluste arvestuses saavutasid võidu Simon Jean-Joseph ja Jack Boyere Renault Cliol. Kaks minutit ja 15 sekundit kaotasid prantslastele teise tulemuse saavutanud Josef Peták - Alena Benešová (Peugeot 306 Maxi) ning kolmnanda koha said ligi kolme minutilise kaotusega Miroslav Jandík - Radim Chrastecký (Mitsubishi Lancer Evo 7).

Mitmetele Euoopa meistrivõistlustel punkte jahtivaile sõitjatele kujunes Zlinis peetud autoralli tõsiseks katsumuseks ning lõppes ebaõnnega. Nii jäid rajaveerde Citroen Bastos Racingu sõitjad Bruno Thiry ja Nicolas Golsoul (Citroen C2 S1600). Belglased katkestasid ralli teise ringi avakatsel vedrustuse purunemise tõttu kolmandalt kohalt.

Subaru Imprezal kihutanud poolakate Leszek Kuzaj ja Maciej Szczepaniaki jaoks lõppes seekordne võidusõit pärast avariid kaheksandal kiiruskatsel. Poola meister ei tulnud keerulise katse kaheksandal kilomeetril auto teel hoidmisega toime ning pärast puu rammimist paiskus Impreza teelt välja. Kuzaj katkestas ralli kolmandalt positsioonilt, mil ta kaotas liidrile, kelleks oli teisel ringil väga kiiret sõitu teinud prantslane Simon Hean-Joseph, enam kui minutiga.

Poola rallifännide meelehärmiks katkestas avarii tõttu ralli ka teine Poola rallipaar Michal Solowow - Maciek Baran (Mitsubishi Lancer Evo 7).