Loe kommentaare (2)

Tatarlane Euroopa meister

Tatarlased valitsevad Euroopa autokrossi

Airat Shaimijev Toyotal. Foto: Repro
Euroopa autokrossi meistrivõistlustel sõiduautodele ja bagidele olid tänavu väga edukad endise idabloki võidusõitjad - üheksast võimalikust medalist võideti seitse.

Kõige prestiižikamas sarjas, turismiautode Division 1-s võidutses Venemaa tatarlane Airat Shaimijev, kes tagas endale tiitli juba enne viimast etappi. Hooaja teises pooles tõusis talle tõsiseks konkurendiks lätlane Aldis Zebergs, kes võitis kaks etappi järjest - Venemaal Dmitrovis ja kodus Bauskas. Kahel viimasel etapil Tšehhis ja Itaalias lätlase hoog siiski veidi rauges ja nõnda tuli leppida hõbemedaliga, mis on samuti igati väärt saavutus.

Selle klassi 3.-5. koht kuulusid taas venelastele, täpsemini tatarlastele. Pronksmedali võitis neist Rustem Minnihanov, Ashot Ervandian oli neljas ja Ilcham Rakhmatullin viies.

Kaks esimest meest sõitsid tänavu Toyota Corolladel, kolmanda koha saavutanud võistleja Ford Pumal.

Euroopa meistriks tulnud Airat Shaimijev Kaasanist oli samal pjedestaaliastmel ka 2002. aastal. Mullu võitis Division 1 meistrivõistlused aga Airati noorem vend Radik.

Märkimist väärib ka meeste staatus ühiskonnaelus - nad on Tatarstani presidendi Mentimer Shaymievi pojad.

Divison 3A-s (bagid kuni 1600 cc) selgus meister samuti enne viimast etappi. Hollandlasel Chris Waldschmidtil piisas Tšehhimaal Psherovis toimunud eelviimasel etapil võidushampuse pritsimiseks ka teisest kohast. Kaks ülejäänut selle klassi medalit läksid tšehhidele - vastavalt Peter Turekile ja Ladislav Hanakile.

Division 3-s (bagid kuni 4000 cc) ei puudunud palju, et Euroopa meistriks oleks tulnud sarja debütant, sakslane Mathias Behringer. Otsustavaks sai uustulnuka ebaedu viimasel etapil, kus ta jõudis finišisse alles kuuendana ja nõnda võis meistritiitlit tähistada hoopis Tšehhi võidusõitja Roman Kerka, kes viimase etapi võitis. Kolmas koht läks samuti Tšehhimaale - Jaroslav Hosekile.

Euroopa autokrossi meistrivõistlustel peetakse arvestust ka “Rahvuste karikale” ja selle ülekaalukaks võitjaks osutusid tšehhid venelaste (tatarlaste) ees. Sakslased olid kolmandad, hollandlased neljandad ja peamiselt vaid Zebergsi punktidele toetunud lätlased viiendad.