Igamehe rallisprindil keerati autosid katusele

Jaanimäel sõideti noortesprindi kuues etapp

Igamehe rallisprindi karikasari jätkub Jaanimäel

Hanno Vajakase IZ 412. Foto: Jaanika Ollino
FIFAA Igamehe rallisprindi karikasarja viies etapp peeti 19. septembril Jaanimäel. Analoogselt juunis toimund võistlusele keerati ka sel korral mitu autot üle katuse - toona viis, seekord kolm.

Neljarattaveoliste autode arvestuses esikoha saavutanud Margus Remmak tõdes, et kuigi rada ei ole kiire, oli üle katuse käimine mitme võistleja puhul tingitud aukudest rajakattes. "Ootamatud augud olid ja pole ime, et üle katuse käidi," lausus 4WD klassi finaalsõidu võitnud Remmak.

"Finaalis panin niipalju, kui tuli, aga ka eelvoorudes pingutasin. Finaali läksin agressiivsemalt," rääkis Mitsubishi Lancer Evo kuuel võistelnud Remmak. 4WD klassi teise koha saavutas Jaanus Murakas (Mitsubishi Lancer Evo 7) ja kolmanda Lembit Nõlvak (Mitsubishi Lancer Evo 7).

Samas järjestuses on mehed ka karikasarja punktiarvestuses. Margus Remmakul on kirjas 84, Murakasel 82 ning Nõlvakul 78 punkti.

Subaru Imprezal võistelnud Andres Kask kustutas oma võidulootused teises sõiduvoorus, kui tema Subaru Impreza üle katuse rullus. "Midagi hullu õnneks ei juhtunud, olin korralikult rihmadega toolis kinni," kommenteeris sel korral punktisaagist ilma jäänud mees ise.

"Katused" ilmestasid ka teiste võistlusklasside sõitu. Katuseplekki kulutasid nii 2WD-S klassis Nissan Sunnyl võistelnud Enn Kasari kui ka Moskvitšil sõitnud Hanno Vajakas. Raino Verliin pääses kergemalt, tema VW Golf paiskus vaid külili.

2WD-S klassi võidu võttis finaalsõidust edetabeli liider Aigar Pärs (Honda Civic Type-R). Teise koha saavutas Andres Reitel (Toyota Celica) ning kolmanda Vahur Err (Nissan Sunny GTi).

Masinaklassis 2WD-V saavutas esikoha VW Golfil võistelnud Rain Kõnnusaar Lada Samaratel kihutanud Andrus Vahi ja Marko Kasepõllu ees.

"Andrus sõidab kahtlemata hästi, proovisin temast jagu saada," kommenteeris uuel kolmeringilisel rajal kolmandat korda võistelund Kõnnusaar. Tema kontosse lisandusid taas maksimumpunktid nagu ka eelmiselt Võrus toimunud asfaldietapilt. Enne hooaja viimast võistlust on Kõnnusaarel kirjas 86 ja Vahil 70 punkti.

Moskvich Liiga arvestuses oli kiireim Kaljo Sadam. Teise koha sai Maidu Lempu ja kolmas oli Andres Käsper.

Naiste arvestuses lõpetas päeva parimana Viktoria Pavel (Audi Coupe). Teise koha saavutas Alisa Kitsas (Toyota Celica) ning kolmanda Sirje Potisepp (Nissan Micra).