Tallinnast Türile sõidetud rahvaralli võitis Remmak

Autolehe karikavõistluste punktiseis rahvarallis pärast 2004. a 5. etappi

Rahvarallil osalemine tekitas võitjais nostalgiat

Rahvarallil sõidetakse Tallinnast Türile

Algas osavõtjate registreerimine rahvarallile "Koolisügis 2004"

Margus Remmak. Foto: Villu Teearu
Rahvaralli hooaeg jätkus 23. oktoobril, kui Tallinnast Türile kulgenud trassil sõideti 17. noorteralli Koolisügis ning 22. rahvaralli Uno Aava karikale. Võistluse korraldasid Huvikeskus Kullo ja RS Racing Team.

Ajakirja Autoleht karikavõistluste viies etapp, Eesti meistrivõistluste viies etapp noortele ja Moskvich Liiga ralli karika kuues ning Moskvich liiga Suure karika üheksas etapp sõideti sel nädalavahetusel. Ralli algas Tallinnast ning lõppes Türil.

220-kilomeetri pikkune võistlusrada sisaldas kümme katset, millest kahelt võistlejad aegu kirja ei saanud. Neljas kiiruskatse jäeti korraldaja otsusel ära, kuna sõjaväebaasi terrirootiumil kulgenud võistlusrada oli samal ajal toimunud laskeõppustele võrdlemisi ligidal. Kaheksandal kiiruskatsel tõrkus aga ajavõtusüsteem.

Porine ja veetakistustega ralli oli kogenematuile võistlejaile kiiruskatsete lühidusele vaatamata omaette katsumuseks. "Katsed olid üsna kiired ja sõita sai mõnuga," kommenteeris võistlusraja ohutusautol läbinud Kristjan Sooper.

Sama kinnitas ka ralli parima tulemusega lõpetanud Margus Remmak: "Võistlus oli sportlik nagu sel hooajal varem toimunud rahvarallid. See muidugi üllatas, et kohtunike töö ei olnud nii hea, kui ootasime - Männiku katse finišis ei olnud üldse kohtunikku."

Põnevust aga jagus ralli algusest kuni lõpumeetriteni. "Murakaga oli taas sekund-sekundis sõit, mis lõppes õnneks meie kasuks. Seis on nüüd Tartu rallini lahtine," ütles Margus Remmak, kes koos Urmas Roosimaaga autol Mitsubishi Lancer Evo 6 saavutas rallil nii üld- kui klassivõidu. Kolm katset võitnud Jaanus Murakas - Arvo Arula (Mitsubishi Lancer Evo 7) kaotasid liiderpaarile 4,7 sekundiga.

40-sekundiline kaotus Remmakule tagas absoluutarvestuse kolmanda koha Nissan Sunnyl võistelnud ekipaažile Jan Õunaste - Jarno Talve. Ühtlasi kuulus meestele masinaklassi 2WDb esikoht pooleteist sekundilise eduga 4WD klassis kolmandaks tulnud Henry Otsa ja Üllar Helde (Subaru Impreza) ees.

2WDb klassi teise koha saavutasid Silver Kütt - Ardo Antoni (Nissan Sunny GTi) ning kolmanda Aigar Pärs - Mairo Romandi (honda Civic Type-R).

2WDa klassis said esimese võidu kirja VW Golfil kihutanud Koit Repnau - Oliver Peebo. Andrus Vahi - Renee Reinu (Lada Samara) kaotasid klassiliidrile 5,6 sekundit ning Olavi Pukk - Tarvo Saar (VW Golf) 8,1 sekundit.

Naisteklassis olid parimad Viktoria Pavel - Avo Remmel (Audi 80), kes edestasid 4,6 sekundiga Nissan Micral võistelnud rallipaari Sirje Potisepp - Kairi Tina. Absoluutarvestuses kuulusid neile vastavalt 25 ja 26 koht.

Moskvich Liiga arvestuses olid parimad Kaljo Sadam - Mait Mättik (AZLK 2140). Teise koha saavutasid Vahur Kellamov - Marko Keerberg (AZLK) ning kolmanda Tarmo Jänt - Urmas Kirsipuu (IZ 412 IE 02).

Noorteralli meistrivõistluste klassis J16 võttis võidu isa-poja võistluspaar Romet Tsirna - Arne Tsirna (Honda CRX), olles 7,3 sekundiga parem Lada VFTS-il võistelnud Kristen Kelemendist ja Timo Kasesalust. Klassi kolmanda koha saavutas Lada Samaral võistelnud ekipaaž Kaspar Koitla - Andres Koitla, kes võttis klassivõidud neljalt katselt.

"Viimased katsed oli super. Ainus jama oli see, et ülesõitudel saa või trahvi - nii kiired ülesõidud, et õudne," kommenteeris Tsirna.

Liidrikohalt jäi võistlus pooleli Honda Integral võistelnud saarlastele Martin Kiilile ja Mihkel Haavelile. "Püsisime esikolmikus, aga siis vedas tehnika alt. Olen väga pettunud, sest tiitli lootused kustusid," sõnas neljandat korda noorterallil osalenud piloot.

Kuni 18-aastaste võistlusklassis saavutasid võidu Rainer Aus - Simo Koskinen (Lada VFTS). "Ralli oli väga huvitav, kuid korraldus jättis kahjuks soovida," märkis Aus. Priit Ollino - Kajar Valle (Nissan Sunny) kaotasid klassiliidreile 10,7 sekundit. "Konkurent oli kiirem," kinnitas Ollino võistluse lõppedes.