Juuso Pykälistö kordas Arctic rallil mullust võitu

Arctic rallil stardib 11 WRC-autot

Soome meistrivõistlused algavad Arctic ralliga

Juuso Pykälistö - Mika Ovaskainen Fordil. Foto: Pekka Aho
27.-29. jaanuaril Soomes Rovaniemi lähedal peetud 40-nda Arctic Lapland ralli võitsid Juuso Pykälistö - Mika Ovaskainen. Samad mehed hõivasid poodiumi kõrgeima astme ka mullu.

Juuso Pykälistö - Mika Ovaskainen (Ford Focus WRC) kordasid sel nädalavahetusel 40-nda Arctic ralli võiduga oma mullust saavutust ning võitsid ralli. Teiseks tuli enam kui 700 kilomeetri pikkusel võistlusel samuti Ford Focus WRC-l võistelnud rallipaar Kristian Sohlberg - Kaj Lindström.

Absoluutarvestuse kolmas koht ning N-rühma võit kuulus Soome meistrivõistluste avaetapil Hannu Hotanenile ja Sami Räsänenile. 18 sekundit kaotasid konkurentidele neljandala finišeerunud Aki Teiskonen - Miikka Teiskonen.

Paljud WRC-autodel kihutanud rallipaarid katkestasid võistluse väljasõidu tõttu. Kõige valusamalt tabas ebaõnn ralli kaheksandal kiiruskatsel rallipaari Jouni Ampuja - Jarmo Lehtinen (Ford Focus WRC), kellel jäi sõit pooleli teiselt kohalt.

Viiendal katsel jäid pealtvaatajaiks Jarmo Mikkonen - Hannu Ervastu (Ford Focus WRC) ning Matthew Wilson - Scott Martin (Ford Focus WRC). Seitsmendal kiiruskatsel katkestasid ralli Ioannis Papadimitriou - Allan Harryman (Ford Focus WRC).

Pärast üheksandat, Autiovaara 11,7 kilomeetri pikkust lisakatset jäi sõit pooleli üldarvestuse kolmandalt kohalt Peugeot 206 WRC-l kihutanud Kosti Katajamäkil ja Timo Alannel ning siduririkke tõttu katkestasid viiendalt positsioonilt Jari Viita - Timo Hantunen (Ford Focus WRC).