Koeru rahvaralli võitsid Jaanus Murakas - Arvo Arula

Noorteralli avaetapp tõotab ohtralt põnevust

Avastart rahvaralli uuele hooajale antakse Koerus

Algas osavõtjate registreerimine Koeru rahvarallile

Võistlejad stardiootel. Foto: Mihkel Mändla
Koeru rahvaralli avapäeval läbisid võistlejad ühe kolmandiku võistlusrajast. Kogenud piloodid tulid talvistel teedel võrdlemisi hästi toime, kuid noortel sõitjatel jagus probleeme kuhjaga.

"Esimene katse oli väga jõhker. Seal olid sellised künnivaod, et jube. See lõhkus hirmsasti autot," rääkis noorteklassis võistlev Romet Tsirna. "Meil lõi avakatsel amordi kabiini. Sõiduk ei olnud seejärel enam stabiilne ja selle tõttu kogunes meile veidi kaotust."

Samal kiiruskatsel sai kannatada ka J18 klassis võistleva Hendrik Kersi Peugeot 205 GTi. Avaetapil koos Toomas Männisaluga startinud tartlane sai Hällimäe karjääri katselt seetõttu kirja üldarvestuse 105. aja. "Hendriku auto lagunes seal täitsa ära," kommenteeris Tsirna. "Tal olevat õli ja vee probleemid tekkinud trampliinil. Seal oli selline suht järsk hüpe. Mina pidurdasin tublisti aga ikka käisin vastu maad!"

Romet Tsirna märkis, et kõige salakavalam oli siiski päeva viimane kiiruskatse. "Mina panin seal otse ja siis pidin vähe oma teed aretama. Paljud olevat nii teinud. Üks minu klassis võistlev konkurent, Kristen Kelement, istus sel katsel tubli tükk aega vallis kinni," sõnas Tsirna.

Kõige kindlakäelisemalt sõitis kuni 16-aastaste arvestuses Kaspar Koitla. Esmakordselt koos Ats Remmelguga võistlev noormees on ligi 11 katsekilomeetri läbimise järel üldarvestuse 14-ndal kohal ning J16 klassis ligi 13 sekundilise eduga liider.

Kuni 18-aastaste võistlusklassis lõpetas Koeru rahvaralli avapäeva parimana Opel Astral võistlev rallipaar Timmu Kõrge - Erki Pints. Vaid 6,5 sekundi kaugusele jäid pärnakad Egon Kaur - Rain Kaur.

Parim 2WDa ekipaaž Andrus Vahi - Martin Rimmel lõpetas Koeru rahvaralli avapäeva üldarvestuses seitsmendal kohal. 2WDb klassi kiireimad Enn Kasari - Hannes Kuusmaa sõitsid end 20 parema sekka ning on nelja katse järel vähem kui sekundiga ees konkurentidest Rain Rannalast ja Simmo Nestorist.

Suurima osavõtjate arvuga Moskvich Liigas lahutas esimest ja teist kohta samuti 0,9 sekundit. Klassiliidrid Alar Hermanson - Neeme Koppel alustavad teist võistluspäeva üldarvestuse 51. kohalt ekipaaži Vahur Kellamov - Marko Keerberg ees.

Naistearvestuses olid kiireimad Viktoria Pavel - Annika Saukas.

Koeru rahvaralli avapäeval pimedas läbitud nelja kiirukatse järel on võistluse üldliidrid Mitsubishi Lanceril sõitvad Jaanus Murakas - Arvo Arula.

Rahvaralli "Koeru talv 2005" jätkub 19. veebruaril, kui hommikul kell 10.44 antakse start viiendale kiiruskatsele. Teisel võistluspäeval sõidetakse kokku kaheksa katset.