Priit Saluri - Indrek Lepp Peno rallil poodiumil

Gunnar Tamm sai Venemaalt uue rallikogemuse

Saluri - Lepp Peno ralli avapäeva järel kolmandad

Priit Saluri peab Peno ralli favoriitideks venelasi

Eesti rallimehed võistlevad Venemaa teedel

18. ja 19. veebruaril Venemaal peetud Peno rallil saavutasid üldarvestuse kolmanda koha ja A-rühma võidu eestlased Priit Saluri - Indrek Lepp. Ralli võitsid Sergei Uspenski - Aleksandr Kornilov.

Sel nädalavahetusel toimus Venemaal Tverski oblastis rahvusvaheline Peno ralli. Võistlus avas Venemaa meistrivõistluste ning Citroeni karikavõistluste hooaja. Samuti kuulus Peno ralli Balti karikavõistluste arvestusse.

Liidrina lõpetasid esimese päeva N-rühma Subarul võistelnud Sergei Uspenski - Aleksandr Kornilov 9,5 sekundilise eduga konkurentide Aleksandr Želudovi - Andrei Rusovi ees. Kolme läbitud kiiruskatse järel olid absoluutarvestuse kolmandal kohal A-rühma Mitsubishi Lanceril kihutanud Priit Saluri - Indrek Lepp, kes kaotasid liiderpaarile 11,9 sekundit.

Eestlased olid kiireimad nii esimese kui ka teise võistluspäeva avakatsel. Ralli teine võistluspäev esikolmikusse muutusi ei toonud, seitsme kiiruskatsega kärisesid vahed vaid veidi suuremaks.

Võrdselt kolm katsevõitu said kokkuvõttes kirja Andrei Želudov ning mullune Venemaa meister Sergei Uspenski. Viimane võttis ka 16,4 sekundilise eduga võidu. N-rühma kolmanda ja üldarvestuse neljanda kohaga lõpetasid ralli Mitsubishi Lanceril võistelnud Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants.

Priit Salurile ja Indrek Lepale tagas 8,9 sekundiline edu venelaste ees üldarvestuse kolmanda koha. Samuti saavutasid eestlased A-rühma arvestuses võidu.

"Päris hästi läks ja jäin väga rahule. Rada oli huvitav ning kompaktne. Võistlus oli üsna hästi korraldatud, mulle meeldis. Kaifisin sõitu täielikult," kinnitas Saluri ralli lõppedes.

"Võibolla ainus miinus oli see, et kolmandal ringil tuli kruus välja. Lõpuks said rehvid otsa," rääkis Saluri, kes läbis kogu ralli kaheksa kaasa võetud rehviga. "Tahan tänada mehhaanikuid, sest auto ise pidas hästi vastu ja sellega probleeme ei olnud."

Närvikõdita mehed siiski ei pääsenud. Priit Saluri selgitas: "Meil oleks ralli peaaegu pooleli jäänud. Teise päeva hommikul tehnilises pargis ei läinud auto käima. Vahetasime nelja minutiga neli küünalt ja jõudsime siiski omas ajas sisse."