Tarbjal sõideti Järva lumerajavõistluste esimene etapp

Järva lumerajavõistluste punktiseis pärast 2005. a 1. etappi

Sel nädalal algavad Järvamaal lumeraja võistlused

Lembit Nõlvak Subaru Imprezal. Foto: Rainer Aus
6. märtsil sõideti Tarbja tehisjärvel Järva lumerajavõistluste esimene etapp. Võistlusel osales 94 võistlejat ja omavahel võeti 3,1 kilomeetri pikkusel võistlusrajal mõõtu kuues arvestusklassis.

Tarbja tehisjärvele rajatud võistlusrada koosnes kahest osast. Esimene osa oli kiire ja lõpus oli järsem pööre. Teine pool trassist oli seevastu kurviderohkem.

"Rada oli normaalne," märkis võistluste peakorraldaja Vahur Vaarma. "Suhteliselt kiire ja sirge lõpus oli tõmmekas, kus eksiti palju."

Kõige osavõtjaterohkem oli esiveoliste autode arvestusklass. Startis seal ühtekokku 39 võistlejat. Esiveoliste arvestuses võitis sõidu Mati Kutser (Nissan Sunny), kes sai mõlemas sõiduvoorus teise aja. Esimese vooru võitnud Toomas Angerjärv (VW Golf) pidi leppima teise kohaga ja Kristjan Kutseri (Nissan Sunny) tulemus oli väärt kolmandat kohta.

Tagaveoliste autode arvestuses oli kiireim Arti Kõrgesaar Ford Sierral. Mati Kutser (Skoda 120) kaotas võitjale 3,04 ja Mehis Kiiver (BMW 325i) 5,41 sekundit.

Noortest sõitjatest oli kiireim Martti Hoop (VW Golf). Matis Vaarma (Lada Samara) saavutas teise ja Märt Heinlik (Lada Samara) kolmanda koha.

4WD masinaklassis võidutses Daihatsu Chradel kihutanud Olev Kaas. Ranno Bundsen (Audi Coupe) oli teine ja Rainer Leibak (Mazda 323) kolmas.

2WD piigiklassis võidutses Severi Sveters, kes võitis ka mõlemad sõiduvoorud. Avo Vaher (VW Golf) saavutas teise ja Martin Kiil (Honda Integra Type-R) kolmanda koha.

Neliveduste piigiklassis saavutas võidu Helmet Palm. Lembit Nõlvak (Subaru Impreza) pidi leppima kahe vooru kokkuvõttes 3,59 sekundit kehvema ajaga. Andres Kask (Subaru Impreza) oli kolmas.

"Arvan et võistlus läks korda. Lõpetasime normaalsel ajal, nagu planeeritud," lausus Vahur Vaarma, kellele valmistas natuke meelehärmi see, et registreerunud oli 134 võistlejat ja neist jättis kohale tulemata ligi poolsada. "Selline asi lööb stardijärjekorra sassi. Pärast internetis registreerimist oli veel palju huvilisi, kes oleksid soovinud võistlusest osa võtta. Kuna limiit oli täis, ei saanud kellelegi midagi kindlalt lubada," lisas Vaarma.