20. märts 2005 18:12
Loe kommentaare (7)

Pärnu lahel peeti võistlus «Märtsi jää 2005»

Pärnus peetakse pühapäeval jäärajavõistlus

20. märtsil peeti Pärnu lahel jäärajasõidu võistlus "Märtsi jää 2005". Võidusõidule pani karikad välja AS Aide. Kokku peeti Erki Spordi korraldatud võistlusel arvestust seitsmes arvestusklassis.

Noorte klassis võitis Ronald Reisin (VW Corrado), kelle edu Martin Kutseri ees oi peaaegu viiskümmend sekundit. Mihkel Henk (IZ 412 IE) sai kolmanda koha.

Esiveoliste arvestusklassis oli võidukas Marko Kasepõld (Lada Samara). Teise koha sai samal autol kihutanud Manivald Kasepõld. Kolmanda koha karika teenis auga välja Madis Holzberg (Seat Ibiza).

Esiveoliste klassis olid suurimad ebaõnnesõdurid Kristjan ja Mati Kutser, kelle ühisel võistusautol Nissan Sunnyl ütles esimeses sõiduvoorus üles käigukast. Enne auto purunemist näitasid mehed aegu, millega nad oleksid võinud sekkuda esikoha heitlusesse.

Mis jäi esisillaveoliste arvestuses saavutamata, sai tasa tehtud tagaveoliste masinaklassis. Mati Kutser sai esimese ja Kristjan Kutser kolmanda koha. Autol Škoda 120 kihutanud meeste vahele mahtus Toyota MR2-l kihutanud Madis Luhthein.

Moskvitšide arvestusklassis panid hommikul oma nimed kirja seitse võistlejat. Esimese koha võitis Alar Hermanson. Teine koht kuulus Mati Oldele ja kolmandale kohale sõitis end Margus Künnap.

Piigiklassis oli vaid kolm startijat. Klassivõidu võttis Margo Post (Opel Kadett). Tauri Jürioja (VW Golf II) tuli teiseks ja kolmanda koha saavutas Grete Männikus (Lada Samara).

Võidusõiduautodel sõideti autokrossi reeglite järgi. Noorte esikoha teenis välja VW Golfil kihutanud Martin Saar. Teiseks tuli Grete Männikus ja kolmandaks Tauri Jürioja.

2WD sport klassi võit kuulus samuti Martin Saarele. Margo Post lõpetas finaalsõidu teisena ja Tauri Jürioja kolmandana.

Parim naisvõistleja diplom kuulus võistluspäeval 14-ndat sünnipäeva pidanud Grete Männikusele.