21. märts 2005 6:39
Loe kommentaare (33)

Kihutati taas Rannakülas Võrtsjärve jääl

Elva Autospordiklubi korraldab Rannakülas võistluse

Tartumaal Rannakülas peeti sel pühapäeval jäärajasõidu võistlus "Rannaküla kevad 2005". Arvestust peeti osavõtjaile kuues erinevas klassis, mõõtu võtsid omavahel ligi poolsada võistlejat.

20. märtsil korraldas Elva Autospordiklubi Võrtsjärve jääl võistluse "Rannaküla kevad 2005". Tänavasõiduautode arvestuses võistelnud osavõtjail oli sel korral läbida erinev rada kui neil, kes võistlesid piigiklassis. Sõideti kolm vooru, millest arvesse läks kahe parema tulemus.

Noori oli rajal ühtekokku 12. Sõidu võitis Janno Nutov, teise kohata lõpetas võistluse Martin Kangur ning kolmanda tulemuse sai kirja Sander Pärn.

Naisi käis rajal neli, neist ainsana jäi poodiumikohalt välja Hondal võistelnud Kristiina Kalmurand. Esikoha saavutas Tiina Urm (Lada Samara), teise koha Merje Post (VW Golf) ning kolmanda Jaana Järveoja (Ford Fiesta).

Kaherattaveoliste autode arvestuses saavutas võidu Meelis Liivrand (VW Golf). 1,1 sekundit kaotas kokkuvõttes võitjale Toomas Angerjärv (VW Golf) ning temast omakorda 1,2 sekundi kaugusele jäi Hanno Raiend (VW Golf).

4WD klassis saavutas võidu Audil sõitnud Ardo Roo. Teine oli Rauno Roo ning kolmas Ranar Lehis.

Piikrehviga võtsid neljarataveolistel autodel mõõtu kolm meest: Andres Kask, Ahti Koort ja Toomas Pettai. Sõidu võitis Subaru Imprezal kahes voorus võistelnud Kask veenva eduga Koorti ja Pettai ees.

Arvestusklassis 2WD piik kuulus võit VW Golfil kihutanud Severi Svetersile. Lääne-Virumaalt pärit piloot edestas konkurente kokkuvõttes "kalendriga". Teise tulemuse sai kirja Jarek Lepik (Opel Corsa) ning kolmanda Toomas Kallasmaa (VW Beetle).

Kõige osavõtjaterohkemas võistlusklassis "pandi ka üks katus". Auto keeras kummuli Elva ASK noormees Martin Kangur. "Noormees oli ise ok ja auto enam vähem," hindasid klubiliikmed apsu tagajärgi.

Korraldajad tänavad kõiki, kes võistlusel osalesid ja ka neid, kes üritusele õla alla panid.