27. juuli 2002 17:38

Markko Märtin tuli E.O.S. ralli teistkordseks võitjaks

Markko Märtin tõestas oma üleolekut taas tänase võiduga E.O.S. rallil. Tartu lauluväljakul koos oma inglasest kaardilugeja Michael Parkiga võidušampanjat pritsinud Märtin suutis seekord võita kõik kiiruskatsed ja tema ülekaal teiste võidukihutajate ees oli mäekõrgune - tervelt 46 sekundit ning lõppajaks märgiti meestele 1:01.32,8. Tõsi, mullune võit oli veelgi veenvam ja küündis peaaegu pooleteise minutini.

Seda põnevamaks osutus rebimine teise ja kolmanda koha pärast, kus terve teise päeva väldanud ägedas konkurentsis suutis Norra paar Henning Solberg - Cato Menkerud siiski sõita üle poolakad Tomasz Kuchari - Maciej Szczepaniaki, kellest neid lahutas terve päeva teisel poolel vaid paar sekundit.

Teise päeva alguses oli Solberg Kucharist maas vähem kui 12 sekundiga, suutis end finišiks aga kahe ja poole sekundiga siiski ette sõita. Solberg lõpetas ajaga 1:02.18.8 (kaotus Märtinile 46 sekundit), Kuchar ajaga 1:02.21.4 (kaotus 48,6 sekundit). Solbergi aja sees oli ka 20 esimesel päeval saadud trahvisekundit "lõikamise" eest.

Nii Solberg kui Kuchar kiitsid võistlusjärgsel pressikonverentsil organiseerijaid ralli hea korralduse eest ja lubasid ka järgmisel kindlasti aastal tagasi tulla.

Pinget jätkus ka 4.-6. koha konkurentsis, kus Eesti noorsõitjad Urmo Aava - Peep Kallaste pistsid rinda kogenenuma paariga Margus Murakas - Toomas Kitsing. Noorus jäi seekord peale ja oma panuse võis anda Murakase esimese päeva äpardus, kus mõlemad kavas olnud katsed tuli sõita katkise rehviga. Aava lõpptulemuseks kujunes 1:02.45,0 (kaotus Märtinile 1.12,2), Murakasel aga 1:02.54,0 (kaotust 1.21,2).

Nendega pikalt konkureerinud Soome paar Jouni Ampuja - Mika Ovaskainen leppisid viimaks kuuenda kohaga - ajaks 1:03.07,4.

Eriti pinev oli konkurents Vene-Eesti ühisekipaaži Stanislav Grjazini - Aleksandr Kornilovi ja ebaõnne küüsis vaevelnud Aleksander Käo - Riho Luige vahel. Halba vormi kurtnud Grjazin jäi viimaks Käost ette vaid 0,3 sekundiga, mis pani punkti Käo pahasti läinud päevale, mille jooksul ta mitu korda teelt välja sõitis.

9. kohale sõitis end välja parim tiim N-klassi arvestuses, Mait Meriloo - Meelis Pihel. Nad lõpetasid ajaga 1:06.33,1 ja kaotasid Märtinile viie minutiga. Ekipaaž Ivar Raidam - Robert Lepikson, kelle aeg oli küll Meriloost - Pihelist parem, diskvalifitseeriti nõuetele mitte vastanud käigukasti tõttu. Tegemist oli žürii esimehe Juhan Männi sõnul küll tahtmatu, kuid siiski eksimusega, mis tõi kaasa tulemuse tühistamise.

Esikümne lõpetas Norra paar Thomas Schie - Ragnar Engen.
E-rühmas võidutsesid soomlased Kimmo Jalava - Martti Lukka, kes mehise sõiduga tõusid lõppkokkuvõttes 13. kohale. A5 klassis olid esimesed Toomas Tõldsepp - Ivar Veerus.