Loe kommentaare (5)

Toomas Kasenurmele disklaff, Renee Pohl taas krossirajal

Superkrossi viies etapp peetakse Taali krossirajal

Toomas Kasenurm. Foto: Villu Teearu
24. aprillil peeti Pärnumaal Taali krossirajal järjekordne superkrossi karikavõistluste etapp. Neljas arvestusklassis oli viiendal osavõistlusel stardirivis kokku kolmkümmend viis võistlejat.

Noortest oli kiireim Egon Kaur (VAZ 2109). Pärnakale järgnesid Martin Saar (VW Golf) ja Keio Serbin (VAZ 2101). Egon Kaur võttis ka kõigi eelsõitude võidud.

Kaur kasvatas karikavõistluste kokkuvõttes oma edu Denes Truu ees viieteistkümne punktiliseks. Joel Alliksaar on Truust omakorda vaid punkti kaugusel.

Esiveoliste arvestusklassis startis finaalsõidus parimalt kohalt VW Golfil sõitnud Toomas Kasenurm (fotol). Ta ületas finišijoone esimesena, kuid võit jäi tulemata. "Kasenurm saatis Margus Suigusaare rajalt välja," selgitas võistluste peakohtunik Erko Eriste. "Liiga jõhker sõit ja tulemus tühistati."

Võit jäi siiski Kasenurmede perre, sest Toomase diskvalifitseerimise järel sai võitjakarika Marek Kasenurm (VW Golf). Teine oli Ivo Uutar (Peugeot 205 GTi) ja kolmas sarjas enim punkte kogunud Mareck Pukk (Peugeot 205 GTi).

Tagaveolistel autodel oli stardis vaid neli osavõtjat. Kiireim oli seekord Ameriico Jõffert (VAZ 2105). Hannes Lips (VAZ 2101) oli teine ja Rainer Kens (VAZ 2105) kolmas.

Pärast viit etappi on tagaveoliste arvestuses esikolmikus vaid punktised vahed. Aivo Stern juhib sarja Joosep Tootsi ja Ameriico Jõfferti ees.

Vabaklassis tuli võitjaks Toomas Kasenurm. Teine ja kolmas koht kuulusid Honda Civicutel kihutavatele Viljandimaa meestele Joel Kislõile ja Riho Loidile. Üle mitme aasta tegi krossivõistlusel kaasa ka Renee Pohl. Esmakordselt superkrossil kihutanud tallinlane katkestas sõidu kolmandalt kohalt ning jäi võistluse lõppedes viiendaks.

"Pohl helistas ja tahtis autot rentida. Kuna meil konkurentsivõimelist autot pakkuda ei olnud, siis soovitasime Jouni Papunenilt uurida. Tema Volvoga Renee rajale ka tuli," sõnas Erki Spordi esindaja Erko Eriste.

Karikavõistluste liider on vabaklassis 52 punktiga Toomas Kasenurm. Joel Kislõi on kogunud 49 ja Egon Kaur 46 punkti.

Esiveoliste arvestusklassis pidi tänu tühistatud tulemusele Toomas Kasenurm karikasarja liidrikoha loovutama klubikaaslasele Mareck Pukkile. Kolmas on sama klubi esindaja Marek Kasenurm.

Omamoodi dramaatiliseks kujunes superfinaal, kus finišeerus vaid üks võistleja. Nagu ka superkrossi neljandal etapil, sai superfinaali võidu noorvõistleja Martin Saar. "Nii koomiline oli vaadata, kuidas üksteise järel autod raja äärde jäid või boksi keerasid ja lõpuks finišeerus vaid üks võistleja," kirjeldas sündmust üks pealtvaatajaist.