Laupäeval sõidetakse Eesti piirilinnas rallisprinti

Narva sprindile on registreerunud kolme riigi võistlejaid

Aprilli lõpul kihutatakse Narva linna tänavatel

Duell Ausi ja Tänaku vahel jätkub Narva rallisprindil

Laupäeval, 30. aprillil peeti Narva linna tänavatel Eesti meistrivõistluste neljas etapp rallisprindis. Öösel ja hommikul sadanud vihma tõttu oli rada libe ning kaks võistlejat said hakkama "katusega".

Narva NVTC, Narva LV ja MTÜ A-Racingu korraldusel toimus Eesti piirilinnas Narvas 30. aprillil rahvusvaheline rallisprint "Narva kevad 2005". Algas võistluspäev mõneti ebameeldiva üllatusega - öö jooksul sadanud vihm oli raja väga libedaks muutnud.

Üheksas erinevas arvestusklassis alustas võistlust 54 osavõtjat. Kõige enam võistlejaid osales 2WD masinaklassis, kokku 14. Meistrivõistluste liidrina läks rajale mullune meister Riivo Pappel, kel varasema kolme etapi kokkuvõttes oli kirjas 5 punkti enam, kui kahel osavõistlusel võidutsenud ning ühe sõidu katkestanud Ats Remmelgul. Kumbki mees sel korral aga poodiumile ei pääsenud, sõidu võitis Kimmo Jalava (Toyota Starlet). Teise tulemuse sai sõidu lõppedes kirja punktitabeli kolmas mees Marko Virkoja. Autol Honda Civic Type-R võistelnud piloodi järel jõudis kolmandale kohale Silver Kütt (Nissan Almera GTi).

Kõige õnnetumalt läks sõit sel korral Alo Hintseril, kes hea tulemuse korral võinuks kolme punkti kaugusel olevat Virkojat alistades tõusta meistrivõistluste kokkuvõttes kolmandale kohale. Teises sõiduvoorus käis Hintseri Opel Kadett üle katuse ning sellega olid šansid nullitud.

"Hintser pani esimeses kurvis üle katuse. Juhtus tema aps samas kohas, kus Jaanus Ligur 2003. aastal puu maha võttis," kirjeldas toimunut rallisprindi korralduskomitee esimees Peeter Silde.

2WD ERK arvestuses võttis hooaja ainsal asfaldisprindil mõõtu kuus võistlejat. Selleski masinaklassis ei pääsenud kõik sõitjad "puhtalt" ning nii rullus teises sõiduvoorus eksimuse tõttu üle katuse Jaanus Murakase roolitud Toyota Yaris.

Klassivõidu saavutas kahest voorust parima aja kirja saanud ning viimasest sõidust loobunud Mario Karuse (VAZ 2108), alistades Asso Ojandu (VAZ 2108) ja Kristjan Lüüdingu (BMW 318). Kolme etapi järel sarja liidrikohta hoidnud Mait Koosa (VW Golf) lõpetas võistluse viiendal kohal ning langes meistrivõistluste arvestuses valgalase järel teisele kohale.

Neljarattaveoliste autode masinaklassis käis sel korral rajal kümme võistlejat. Esimesed kaks kohta läksid Mitsubishi Lanceritel kihutanud pilootidele - sõidu võitis Priit Saluri Slava Popovi ees. Toyota Corolla WRC-l kihutanud Margus Murakas lõpetas võistluse kolmanda kohaga.

Klassis J16 saavutas võidu Tiit Rattasep (VAZ 21083). Ühtlasi kindlustas kaks sõiduvooru võitnud Ramsi noormees oma edu meistrivõistluste arvestuses Kaspar Koitla ja Kristen Kelemendi ees, kel kummalgi oli kolme etapi järel võrdselt 27 punkti. Sel korral saavutas Lada VFTS-il kihutanud Kelement teise ning Lada Samaral võistelnud Koitla kolmanda koha. Neljandana lõpetas Narva rallisprindi kuni 16-aastaste arvestuses Romet Tsirna (Honda CRX) ja viimase tulemuse sai kirja Roland Murakas (Toyota Yaris).

J18 klassi võistlejaid käis rajal üheksa. Sõidu võitis kahes esimeses voorus parimat aega näidanud Ott Tänak (VW Golf) pearivaal Rainer Ausi (Lada VFTS) ees. Kolmanda kohaga lõpetas samas masinaklassis võistluse Priit Ollino (Nissan Almera GTi).

Veoautode GAZ 51/52 arvestuses läks võit Jaanus Ligurile, GAZ 53 klassis Argo Allikule. Üldse oli stardinimekirja kantud kuue veokamehe nimed, neist pooled tulemust kirja ei saanud.

Esmakordselt said Narvas omavahel mõõtu võtta ka Moskvich Liiga võistlejad, eeldusel, et autodesse on paigaldatud E-rühma tehnilistele tingimustele vastav turvapuur. Osales selles masinaklassis neli võistlejat. Sõidu võitis varasematel aastatel veokarooli keeranud, kuid viimastel aastatel Moskvitšil kihutanud Andres Olvik (AZLK 2140). Teine oli Tauno Aarma (IZ 412 IE) ning kolmas Rein Tomingas (IZ 2715-1).

Eesti meistrivõistluste viies etapp rallisprindis peetakse 1. mail Kehalas.