Vilniuse rallil käis duell Lipeikise ja Čirba vahel

Švedas möödus Lipeikisest märgadel kruusakatsetel

Asfaldikatsete järel haaras liidriohjad Rokas Lipeikis

Öise autoralli Leedus võitis Rokas Lipeikis

Rahvuslikus rühmas Mitsubishi Lanceril võistelnud Rokas Lipeikis saavutas 14. mail Leedus peetud Vilniuse rallil võidu, korrates sellega kahe aasta tagust tulemust. Mullu mees poodiumile ei pääsenud.

Laupäeval, 14. mail peeti Vilniuses ja selle ümbruses Leedu autoralli meistrivõistluste teine etapp. Võistlusraja kogupikkus oli 318,85 kilomeetrit, sellest kiiruskatseid 78,6 kilomeetrit. Kümnest kiiruskatsest koosnenud ralli võitsid viiel katsel parimat aega näidanud Rokas Lipeikis - Inga Lipeikytė (Mitsubishi Lancer Evo 8). Võitjapaar saavutas keskmiseks kiiruseks 125,16 km/h.

Vilniuse ralli mullused võitjad Evaldas Čirba - Audrius Pivoras jäid esikohast 6,61 sekundi kaugusele ning N-rühma Mitsubishi Lancer Evo seitsmel võistelnud rallipaar pidi leppima teise kohaga.

Kolmanda tulemuse said kirja samuti N-rühma Mitsubishi Lanceril võistelnud Vytautas Švedas ja Žilvinas Sakalauskas, kes Viru rallil tuleb kaarti lugema eestlasele Kert Uusile.

Ralli avakatse võitis Švedas, seejärel noppis katsevõidu Lipeikis ning siis omakorda Čirba. Samad piloodid tegid kiireimat sõitu ka järgmistel katsetel, kuid kaheksanda kiiruskatse järel oli liidrikohal sõitnud Lipeikise edu Čirba ees vaid 0,42 sekundit. Viimased kaks kiiruskatset suutis Lipeikis aga võita ning rallivõit kindlustada.

Väikse N-rühma võidu saavutasid absoluutarvestuse seitsmendal kohal lõpetanud Darius Vilimas - Žilvinas Žeromskas (Renault Clio RS).