16. mai 2005 3:24
Loe kommentaare (3)

Võru linnas kihutas poolteistsada harrastajat

Foto: Toivo Viidalepp15. mail jätkus FIFAA Igamehe rallisprindi karikasari Võru linnas peetud võistlusega. Spordiklubide G.M. Racing ja Raudroos koostöös korraldatud etapp tõi Võru linna tänavatele rekordarvu osavõtjaid.

Ajaleht Võrumaa Teataja kirjutas, et publikule jagus põnevat vaatamist kogu päevaks. Võistluste peakorraldaja Gabriel Müürsepa sõnul toimusid huvitavamad sündmused Paju ja Lepa ning Lille ja Jüri tänava nurgal.

"Linnarahval oli, mida vaadata ja nalja sai palju. Paju tänava nurgal pöördel sauna poole keeras üks auto üle katuse ja sõitis garaaži sisse. Seda üllatavam, et roolis oli minu väga hea tuttav, kogenud rallimees Andres Olvik. Lille ja Jüri tänava nurgal ei arvestatud terava nurga ja asfaldile kogunenud kruusaga ning see viis 16 autot nagu magnetiga kraavi," rääkis Müürsepp Võrumaa Teatajale.

Peakorraldaja kinnitas, et keegi äpardustes viga ei saanud. "Tänu korraldajate, kohtunike ja sponsorite heale koostööle oli tore sportlik pühapäev. Õhtuks olid kõik linna tänavad harjaga üle käidud ja konarused tasandatud. Arvan, et kellelgi ei tohiks pretensioone olla."

Kõik võistluse lõpetanud autod läbisid Vabriku tänavalt alanud ja Kreutzwaldi tänaval lõppenud 1,6-kilomeetrise ringi kolm korda.

Päeva parima aja sai kirja vabaklassis võistelnud Jaanus Murakas (Mitsubishi Lancer Evo 7). Esimeses sõiduvoorus kiireim olnud Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 8) jäi võistluse lõppedes teiseks.

"Läks kehvasti mul see sõit. Mootor ütles 200 meetrit enne teise sõiduvooru finišit üles, kolvid purunesid," sõnas Palm, kes suutis võistluse lõpetada siiski teise kohaga Jüri Risti (Mitsubishi Lancer Evo 7) ees.

Hooaja kokkuvõttes sihib Palm võitu. "Usun, et see on võimalik, tahan aasta lõpuks jõuda nii ette, kui võimalik," lisas Palm.

Arvestusklassis 2WD-S saavutas Võrus peetud asfaldisprindil võidu Jaan Kollo (Honda Civic Type-R), teine oli Ander Tenno (Mazda MX-5) ning kolmas Jan Õunaste (Nissan Sunny).

Kahe etapi kokkuvõttes on 2WD-S klassi võistlejaist enim punkte kogunud Andres Reitel, kokku 31. Kuue punkti kaugusel liidrist on Vahur Err ning kolmas 23 punktiga Ander Tenno.

43 osavõtjaga 2WD-V klassis läks võit kolmest voorust kahes parimat aega näidanud Koit Repnaule (VW Golf), kes tõukas 20 karikasarja lisapunktiga liidrikohalt Marko Kasepõllu. Andrus Vahi (Lada Samara) lõpetas Võru etapi teisel kohal ning on teine ka sprindisarjas, jäädes uuele tabeliliidrile alla 8 punktiga. Kolmanda koha saavutas teisel etapil Raino Verliin (VW Golf).

Aegade liitmisel oli kõige osavõturohkemas, 52 startinuga Moskvich Liiga arvestuses kiireim Tarmo Jänt, teine Tauno Aarma ja kolmas Priit Liblik. Sarja kokkuvõttes on liider Jänt, teine Liblik ja kolmas Aarma.

FIFAA Igamehe rallisprindi karikavõistluste järgmine etapp on kavas 23. juunil Saaremaal.