Margus Murakas Cesises liidrist 5 sekundi kaugusel

Cesise ralli võitsid Matiss Mežaks - Arnis Ronis

Cesise ralli teisel päeval kihutatakse vihmamärjal kruusal

Läti autoralli meistrivõistlused jätkuvad Cesises

Margus Murakas. Foto: Mihkel Mändla
Cesise ralli liidriks tõusid avapäeval läbitud viie kiiruskatse järel Matiss Mežaks - Arnis Ronis. Margus Murakas - Aare Ojamäe jäid lätlastele alla 5,2 sekundiga ning olid kokkuvõttes neljandal kohal.

11. ja 12. juunil Cesises toimuva Läti autoralli meistrivõistluste neljanda etapi liidrikoha hõivasid 15,19 kilomeetri pikkuse avakatse järel A-rühma Mitsubishi Lanceril sõitvad Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis.

Kolmanda kiiruskatse järel tõusid esimeseks teisel katsel parimat aega näidanud Janis Vorobjovs - Guntis Ervalds N-rühma Mitsubishi Lanceril. Katse võitsid Margus Murakas - Aare Ojamäe (Toyota Corolla WRC).

Cesise ralli avapäeva viimased, 1,73 kilomeetri pikkused linnakatsed võitsid Matiss Mežaks - Arnis Ronis (Ford Escort WRC) ning lõpetasid päeva liidrikohal, edestades 2 sekundiga Vasaraudzist - Spredzist ja 4 sekundiga Vorobjovsi - Ervaldsit.

Margus Murakas - Aare Ojamäe jäid päeva kiireimatele alla 5,2 sekundiga ning olid sellega üldarvestuse neljandal kohal.

"Sõitsime ilma erilise riskita. Tuleb tunnistada, et teed olid libedad ja esimesena startimine tegi sõidu raskemaks, kuna oli palju lahtist kruusa. Eks siin rada on keeruline ja pidime kõvasti pingutama, et legend paika saada. Kuna korduvkatseid ei ole, on kohalikel meestel väike eelis," kommenteeris Margus Murakas. "Homme läheb sõiduks!"

Slava Popov - Talis Perosti (Mitsubishi Lancer Evo 6) lõpetasid Cesise ralli avapäeva üheksanda ajaga. Kaotust kogunes A-rühma autol sõitval ekipaažil liiderpaarile 50,1 sekundit.

N-rühma Mitsubishil osalevad Jaan Mölder junior - Urmas Roosimaa jäid kaasmaalastest 6 sekundi kaugusele ning olid viie katse järel üheteistkümendal kohal.

Neljas rallil osalev eestlaste duo Priit Saluri - Indrek Lepp (Mitsubishi Lancer Evo 5) jäi meeskonnakaaslastele Popovile - Perostile alla seitsme sekundiga ning on teise võistluspäeva eel 13. kohal.

Cesise ralli jätkub 12. juunil kell 11.21 sõidetava kiiruskatsega. Kokku läbivad võistlejad teisel päeval viis kiiruskatset.