Taavi Kivistik noortesprindi sarjas vääramatu liider

Jaanimäe Ringi KV punktiseis noorte rallisprindis pärast 2005. a 4. etappi

Noorte rallisprindi järgmine etapp peetakse Kehalas

Taavi Kivistik Opel Astral. Foto: Rudolf Rohusaar
17. juulil jätkusid noortesprindi karikavõistlused Urmo Aava karikale Lääne-Virumaal Kehalas. Jaanimäe RT poolt läbiviidud võistlusel osales 31 võistlejat, kõige arvukamalt oli rajal kuni 16-aastasi noori - kokku 12.

Noorte rahvasprindi karikasarja neljas etapp peeti pühapäeval Kehala paarisrajal, kus klassis J16 näitas kõigis kolmes sõiduvoorus parimat aega Opel Astral võistelnud Taavi Kivistik. 16-aastane tallinlane on sel hooajal võitnud kõik neli etappi ning kindlustas Lääne-Virumaal toimunud võistlusel oma edu enne kolme järelejäänud osavõistlust veel 20 punkti võrra. Kokku on Kivistik sel aastal karikasarjas kogunud 80 punkti.

"Maksimaalselt hästi on seni läinud ja paremat enam olla ei saa," rõõmustas Kivistik. "Edu eelist ma öelda ei oskagi," nentis ta ja sõnas, ainsana pakub talle konkurentsi Jako Renter. "Tema aegu vaatan ja võrdlen enda tulemusi J18 klassi võistlejatega."

Kivistik märkis, et plaanib eduseisule vaatamata kõik etapid kaasa teha ja konkurentidele sõnaõigust ei jäta: "Sõidan kõik ära, võistelda on lõbus."

Teise tulemuse saavutas Kehalas Jako Renter (Lada Samara) ning kolmanda Rihard Toots (Ford Fiesta), kes karikavõistluste arvestuses 42 punktiga teisel kohal. Sander Pärn (Ford Fiesta) oli neljas, kuid punktitabelis hoiab ta kahe punktilise eduga lähimate konkurentide ees kolmandat kohta. Kokku 30 punkti on neljalt etapilt Jako Renteril, Meelis Lillemetsal ja Martin Kanguril.

Kuue võistlejaga kuni 18-aastaste arvestuses saavutas Kehalas peetud etapil võidu Raido Kevvai (Ford Fiesta). Teiseks tuli Sulev Haamer (Hyundai Accent) ja kolmandaks Janno Nutov (VW Golf).

Samad poisid on liidrid ka noorte rallisprindi karikavõistluste arvestuses. Kevvail on nelja etapi kokkuvõttes kirjas 64, Nutovil 54 ning Haameril 50 punkti.

Klassis V18 võttis mõõtu üheksa osavõtjat. Kaks vooru võitis Rainer Aus (Lada VFTS), teises sõidus oli kiireim Kaspar Koitla (Nissan Sunny). Head kiirust näitas ka Tiit Rattasep (VAZ 2101), olles esimeses sõidus teine ning teises ja kolmas sõidus kolmas.

Vabaklassi võit kuulus kahe parima sõiduvooru tulemuste liitmisel Ausile. Teise koha saavutas Koitla, olles 1,1 sekundiga parem Rattasepast. Neljandaks tuli Kristen Kelement (Lada VFTS).

Järgmised võistlejad, kes saavutasid kohad viiendast seitsmendani, mahtusid aegadega samasse sekundisse. Rando Mäeots (Peugeot 309) oli 0,4 sekundi võrra parem soomlasest Santeri Jokinenist (Toyota Starlet), kes omakorda edestas vaid 0,2 sekundiga Rudolf Rohusaart (VW Golf).

V18 klassis on karikavõistluste liider Aus 70 punktiga. 46 punktiga on teisel kohal Kelement ning 28 punktiga kolmandal Mäeots.

ZAZ klassi sõitjaid käis Kehalas rajal neli. Sprindi võitis ülekaaluka eduga Tanel Kasesalu, kellele see oli neljas järjestikune esikoht. Jüri Lee oli teine ning Miko Niinemäe kolmas. Karikasarja liider on Kasesalu 80 punktiga, võrdselt 42 punkti on kogunud Lee ja Niinemäe.

Jaanimäe RT esindaja Jaan Ollino sõnas, et on toimunud sõiduga rahul. "Väikesi viivitusi oli, aga võistlus sujus. Meil olid stardid kahe minutilise intervalliga, et sõitjad "tolmukotti" ei jääks," sõnas Ollino.

Noorte rahvasprindi karikasarjas on sel hooajal pidada veel kolm võistlust. "Etapid on Jaanimäel ja Tabasalus. Hooaja viimase Jaanimäele planeeritud võistluse viime võibolla üllatusena mujale, et asja huvitavamaks teha," lisas Ollino.