31. juuli 2005 2:13

Tamperes peetud Pirelli ralli võitis Kristian Sohlberg

Jani Paasonen testib Škoda Fabiat Pirelli rallil

30. juulil Soomes sõidetud Pirelli rallil olid kiireimad Subaru Imprezal sõitnud Kristian Sohlberg ja Timo Hantunen, kes edestasid 85 kilomeetri pikkusel võistlusel teiseks tulnud Jari-Matti Latvalat ja Miikka Anttilat 14,8 sekundiga.

Kristian Sohlberg - Timo Hantunen võistlesid Soomes Türgi Atolye Kazazi rallitiimi Impreza S10-l, millega nad osalevad ka eeloleval nädalavahetusel toimuval Soome MM-etapil. 27-aastase piloodi sõnul olid Tamperes sõidetud kuus kiiruskatset heaks testisõiduks Neste ralli tarvis ning ta jäi autoga väga rahule. "Sõita on hea, kui mees ja auto sobivad," sõnas ta. Kreeka MM-rallil 11. kohale tulnud Sohlberg soovib Soome rallil lõpetada esimese kuue hulgas.

Teisel kohal lõpetanud Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Toyota Corolla WRC) möödusid Škoda tehasemeeskonna rallipaarist Jani Paasonen - Jani Vainikka (Škoda Fabia WRC) viimasel kiiruskatsel. Paasoneni kaotus Latvalale jäi 9,1 sekundit. Neljandana lõpetasid ralli Jarmo Mikkonen - Hannu Ervasto (Ford Focus WRC).

Sohlberg oli kiireim neljal kiiruskatsel, Latvala ja Paasonen võitsid kumbki ühe katse.

Paasoneni sõnul ei vaadanud ta võistluspäeva kestel kordagi tulemusi, vaid keskendus testimisele. "Leidsime mitmeid uuendusi, mida saame kasutada eeloleval MM-etapil," ütles soomlane. "Olen veendunud, et meie autol on väga head seaded ning ma olen väga rahul."

N-rühmas olid kiireimad Juho Hänninen - Marko Sallinen (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes lõpetasid ralli üldarvestuse viiendal kohal.

Väikeses A-rühmas võtsid võidu Suurbritanniast pärit Kris Meeke - Chris Patterson (Citroen C2), esirattaveolistest tulid teiseks Dani Sordo - Marc Marti N2 klassi Renault Cliol.