26. september 2005 12:32
Loe kommentaare (15)

Rallikrossi hooaeg lõppes võistlusega Kulbilohus

Rallikrossi kuues etapp peetakse Kulbilohus

Septembri viimasel nädalavahetusel peeti Elvas Põhjamaade (NEZ) ja Eesti rallikrossi meistrivõistluste viimane etapp. Ilusa ilmaga peetud võistluselt ei puudunud möödasõidud ega "katused".

24. ja 25. septembril peeti Reinsalu Spordi korraldusel Elvas Eesti meistrivõistluste kuues ja NEZ meistrivõistluste viies etapp rallikrossis. Kulbilohu krossirajal toimunud võistlusel osalesid Eesti, Läti, Leedu, Soome, Venemaa ja Saksamaa võistlejad.

Junior 1600 klassis läks võit Läti esindajale Raimonds Tiltinsile (Lada Samara), kes kindlustas etapivõiduga endale ka NEZ-sarja võidu. Talle järgnesid venelane Arkadi Bogomolov (Lada Samara) ja leedulane Tadas Malinauskas (VW Golf 2).

Super 2000 klassis pakkusid välisvõistlejaile konkurentsi kolm eestlast: Mario Karuse (Lada Samara), Margus Tammoja (Honda Civic) ja Priit Vadi (Honda Civic). Vadi andis tubli lahingu ja jättis selja taha tänavuse Super 2000 klassi võitja Ugis Paurinsi (Seat Ibiza). Kulbilohus peetud etapi võitis eestlase ees Reinis Safonovs (VW Golf).

Open klassi esimesed kaks kohta läksid Soome. NEZ-sarjas sel hooajal neljanda võidu võttis Silvo Viitanen (Volvo S40) Juha Sillanpää (Volvo 240) ees. Ka siin ei jäänud lätlased poodiumikohata, sest pjedestaali madalaima astme hõivas Ilgonis Krumins (BMW M3). Tiit Rattasep oli parima Eesti esindajana viies.

Division 1 klassis eestlasi rajal ei olnud. Sõidu võitis lätlane Aldis Zebergs (Toyota Corolla). Leedu võistlejad Rolandas Zujevas (Ford Puma) ja Arvydas Galinis (Opel Astra) olid teine ja kolmas. Hooaja kokkuvõttes osutus saavutas Zujevas võidu Galinise ees.

Eesti meistrivõistluste arvestuses oli noorteklassi meister juba selgunud ja Egon Kaur jälgis võidusõitu seetõttu raja äärest. Finaalsõidu lõpetas selles arvestuses esimesena Denes Truu (VW Golf 2). Martin Saar (VW Golf 2) tuli teiseks ja kolmandas eelsõidus oma auto üle katuse keeranud Romet Tsirna (Honda Civic CRX) kolmandaks.

"Päris nõme on ikka katust panna," lausus esmakordselt auto kummuli keeranud Romet Tsirna. "Valus oli. Kiiver oli nii raske, et käis vastu tooli. Rihmad olid vist ka natuke liiga lõdvad. Eks elu õpetab. Teinekord olen targem."

Standardklassis tuhises esimesena üle finišijoone Mait Koosa (VW Golf). Marek Kasenurm (VW Golf) tuli teiseks ja Riho Loit (Honda Civic) kolmandaks.

ERK klassi võidusõidus keeras finaalsõidu esimeselt ringilt boksi tänavu meistritiitli kindustanud Mario Karuse, kuid sellegipoolest oli mõõduvõtmine põnev. Esimesena lõpetas sõidu Priit Vadi (Honda Civic). Teiseks tuli Tiit Rattasep (VAZ 2101) ja kolmandaks Margus Tammoja (Honda Civic).