Jaan Mölder lõpetas Läti ralli kolmanda kohaga

«Lendasime 160-ga saba ees vastu betoonseina»

Jaan Mölder: Kaotama me siia kindlasti ei tulnud

Läti meistrivõistlused lõpevad Riias Latvija ralliga

Jaan Mölder - Priit Kinnunen Bikernieki kiiruskatsel. Foto: Ray Põder
Riia ümbruses peetud Läti autoralli meistrivõistluste 2005. hooaja viimasel etapil saavutasid kolmanda koha Jaan Mölder - Priit Kinnunen. Läti ralli võitsid Janis Vorobjovs - Guntis Ervalds.

30. septembril ja 1. oktoobril peetud Läti rallil saavutasid võidu Janis Vorobjovs - Guntis Ervalds (Mitsubishi Lancer Evo 8), kes haarasid liidrikohjad alates avakatsest. N-rühma autol võistelnud lätlased edestasid teise koha saavutanud rahvuskaaslasi Aivis Eglet - Normunds Aizkalnsi (Mitsubishi Lancer Evo 6) ühe minuti ja 50 sekundiga.

Esmakordselt uuel N-rühma autol võistelnud Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis (Mitsubishi Lancer Evo 8) jäid enne viimast kiiruskatset liidritele alla 33 sekundiga ning hoidsid teist kohta. Paraku kahanes edu jälitajate ees tehniliste probleemide tõttu ning lootused poodiumile pääseda kustusid. Kokkuvõttes kuulus lätlastele absoluutarvestuse ja N-rühma neljas koht.

Lätlaste ebaõnne tõttu saavutasid rallil kolmanda koha esmakordselt koos võistelnud Jaan Mölder - Priit Kinnunen (Mitsubishi Lancer Evo 8). Võitjaile kaotasid koha võrra kerkinud eestlased kaks minutit ja 13,2 sekundit.

Üldarvestuse ja N-rühma viienda kohaga lõpetasid üheksast kiiruskatsest koosnenud ralli Viktors Lebedevs - Janis Jekabsons (Mitsubishi Lancer Evo 6), kuuendad olid Maris Neikšans - Maris Jekabsons (Mitsubishi Lancer Evo 6) ning seitsmendad Aldis Pilens - Pavel (Subaru Impreza STi).

A-rühma võidu saavutasid Läti ralli absoluutarvestuse kaheksanda kohaga lõpetanud Raimonds Kisiels - Gints Silinsh (Mitsubishi Lancer Evo 4). Kaotust kogunes A plus klassis võistelnud rallipaaril võitjaile ligi neli minutit.

Teine finišisse jõudnud eestlaste duo Priit Pettai - Aren Põder (Mitsubishi Galant) lõpetas võistluse üldarvestuse 20. kohaga.