01. november 2005 3:34

Robertile rallivõit ja Travagliale Euroopa meistritiitel

2006. aasta Euroopa rallimeister selgus eelmisel nädalavahetusel, kui Prantsusmaal sõideti tänavuse hooaja viimane etapp. Ralli võitsid Cedric Robert - Gerald Bedon, tiitlivõiduni jõudsid aga Renato Travaglia - Flavio Zanella.

Prantsusmaal eelmisel nädalavahetusel toimunud Euroopa meistrivõistluste tänavuse hooaja viimase üheksanda etapi "Rallye D'Antibes" võitsid Cedric Robert ja Gerald Bedon (Renault Clio S1600). Mehed tegid kiiret sõitu ja kontrollisid võistluste käiku ning saavutasid oma esimese võidu Renaultiga.

Pärast fantastilist duelli Giandomenico Bassoga (Fiat Punto Abarth S1600) lõpetas Simon Jean-Joseph (Renalut Clio S1600) ralli kolmanda kohaga. Päevakangelased olid aga Renato Travaglia ja Flavio Zanella (Renault Clio S1600), kes kindlustasid endile viimase etapi üldarvestuse viienda kohaga Euroopa meistritiitli.

Ralli esimese Greolierese nimelise publikukatse võitis Simon Jean-Joseph, kuid pärast Col De Bleine esimest läbimist haaras liidriohjad Cedric Robert. Prantsusmaalt St Etiennest pärit võidusõitja võitis esimesel päeval neli kiiruskatset ja oli pärast avapäeva võistluste liider. Robertile 18,5 sekundiga kaotanud Giandomenico Basso hoidis teist kohta, edestades omakorda Jean-Josephit 24,4 sekundiga.

"Ma nautisin Col De Bleine kiiruskatset. See on katse, mis mulle tõsiselt meeldib," sõnas Robert. Prantslane lisas, et auto oli suurepärane ja tänas Renault Sporti hästi ettevalmistatud auto eest.

Simon Jean-Josephi auto kokkupõrkes linnuga purunes esiklaas ja seetõttu oli nähvavus võrdlemisi halb. "Kaotasin katkise akna tõttu umbes 15 sekundit. Muidu on Clio olnud väga hea ja mingeid probleeme ei olnud," märkis ta.

Avapäeva järel viiendat kohta hoidnud Renato Travaglia sõnutsi oli see tema jaoks üks keerulisemaid rallisid, mida ta kunagi sõitma on pidanud. "Oluline oli sõit lõpetada viienda kohaga, et kindlustada Euroopa meistritiitel, kuna olen selle nimel terve hooaja väga kõvasti pingutanud!” sõnas Travaglia.

Kuigi laupäeval peetud katsetest võitis Cedric Robert vaid kaks, kasvatas Renault Cliol võistelnud prantslane oma edu pea poolele minutile. Laupäeval kolm kiiruskatset võitnud Jean-Joseph hõivas päeva lõpuks teise positsiooni mõne sekundilise eduga Basso ees.

Ralli viimasel päeval läksid katsevõidud erinevatele sõitjatele ning päev oli täis põnevust kuni viimase katseni. Tänu paremale rehvivalikule oli Jean-Josephil enne viimast kolme kiiruskatset 1,8-sekundiline edumaa Basso ees.

Basso oli aga võitmatu Col Du Turini katsel ning ralli viimasel Lantosque katsel näitasid mehed täpselt sama aega. "Meil oli suurepärane võitlus Bassoga stardist-finišini ja me nautisime seda. Kumbki meist ei hoidnud tagasi," sõnas Jean-Joseph.

Üldvõidu saanud Cedric Robert võttis ralli viimast päeva rahulikult ja ei võitnud ühtegi kiiruskatset. Lõpuks oli Roberti edu Basso ees 7,9 sekundit. "Renault palus meil aidata Renatol võita Euroopa meistritiitel ja me saime sellega hakkama. See oli minu jaoks väga tähtis võit, kuna võistlesin meestega, kes panid endast kõik välja," sõnas Robert.

Euroopa meistriks kroonitud Renato Travaglia sõnas, et Renault Clio on olnud terve hooaja jooksul väga hea nagu ka terve Autoreli meeskond, kes on teinud suurepärast tööd. "Olen saavutatuga ülirahul," kommenteeris Travaglia.