04. november 2005 4:16
Loe kommentaare (1)

JR Racing Team tänavu edukaim ralliklubi

Foto: Rando AavEesti Autospordi Liidu (EAL) andmetel oli 2005. aastal edukaim ralliklubi JR Racing Team. Eesti karikavõistluste arvestuses kogusid meeskonnale rallietappidelt punkte neli ekipaaži viiest.

Eesti karikavõistluste arvestuses said 2005. aastal enim punkte JR Racing Teami sõitjad, lõpetades rallihooaja esikohal kogutud 422 punktiga. Tiim võistles tänavu kooseisus: Gunnar Tamm - Kalev Kuzmin, Jaan Mölder - Tõnu Vunn, Riivo Pappel - Urmas Roosimaa / Kristo Kraag, Kaspar Koitla - Toomas Valter ja Martin Kiil - Peedu Kurvits.

Teise koha klubide arvestuses saavutas 414 punktiga Ekström Rally Team kooseisus: Priit Saluri - Indrek Lepp, Slava Popov - Talis Perosti, Mihkel Kärner - Karle Rahu, Mait Meriloo - Peep Kallaste, Ahti Sei - Armin Karu ja Priit Pettai - Aren Põder.

Kolmandale kohale tuli Sar-Tech Motorsport 368 punktiga. Läbi hooaja resultatiivseim oli tänavu "suures" A-rühmas meistritiitli kindlustanud rallipaar Margus Murakas - Aare Ojamäe. Autoralli karikavõistluste absoluutarvestuses tuli WRC-l kihutanud meestel aga alla vanduda värsketele N-rühma meistritele Jaan Mölderile ja Tõnu Vunnile, kes kogusid hooaja kokkuvõttes 13 punkti enam.

Koos Dmitri Jeremejevi ja Aleksandr Korniloviga N-rühma autol võistelnud Aleksander Dorossinski teenis tänavu absoluutarvestuses kolmanda koha punktid.

Selles arvestuses mahtusid kümne parema hulka veel Andres Kask - Kajar Valle, Kari Ali-Rantala - Petri Vihavainen, Slava Popov - Talis Perosti, Priit Saluri - Indrek Lepp, Aleksander Käo - Riho Luik ning tänavused E-rühma meistrid Rainer Aus - Toomas Kasak ja lätlased Aivis Egle - Normunds Aizkalns.

Eesti Autoralli karikavõistluste arvestuses olid E7 klassis parimad Marko Mättik - Toomas Tauk Toyota Corolla GT-l, masinaklassis E8 Rainer Aus - Toomas Kasak (Lada VFTS) ja klassis E9 Alar Tatrik - Tom Rist (Ford Escort RS 2000).