22. jaanuar 2006 1:04
Loe kommentaare (39)

Mölder ja Becker saavutasid Vidzeme rallil klassivõidu

Lätis alustab rallihooaega kaks eestlaste ekipaaži

21. jaanuaril Lätis toimunud autorallil "Vidzeme 2006" saavutasid A-rühma võidu Mitsubishi Lanceril võistelnud Jaan Mölder ja Katrin Becker, kes lõpetasid võistluse üldarvestuse neljanda kohaga.

Läti autoralli meistrivõistluste 2006. aasta esimene etapp sõideti Sigulda ümbruse teedel. Poodiumikohad hõivasid tänavusel Vidzeme rallil suure N-rühma (N4) autodel kihutanud võistlejad.

Kaheksast kiiruskatsest koosnenud rahvusvahelisel võistlusel saavutasid üldvõidu seitsmel katsel parimat aega näidanud Janis Vorobjovs - Guntis Ervalds (Mitsubishi Lancer Evo 8). Teise koha saavutasid Aldis Pīlens - Pavel (Subaru Impreza), jäädes võitjapaarile alla 33,5 sekundiga, kuid edestades kahe sekundiga viimase kiiruskatse võitnud rallipaari Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Absoluutarvestuse neljandal kohal lõpetasid võistluse Jaan Mölder - Karin Becker (Mitsubishi Lancer Evo 6). Esmakordselt koos võistelnud eestlasele ja sakslannale, kes jäid võitjaile alla ligi kahe minutiga, kuulus A-rühma võit.

"Esimestel katsetel oli legend paiguti liiga kiire ning teises kohas jäi jälle maha. Hiljem aga saime legendi korralikult paika ja hoo korralikult üles," vahendas motorsport.ee N-rühma tingimustele vastava autoga A-rühmas kihutanud noore piloodi kommentaari.

Edestasid Jaan Mölder - Karin Becker A-rühma teise koha saavutanud rallipaari Slava Popov - Talis Perosti (Mitsubishi Lancer Evo 6) 33,4 sekundiga. Kuigi avakatsel turborõhu ja pidurite puudumise tõttu kaotatud aega tagasi sõita ei suudetud, saavutasid A-rühma arvestuses seitse kiiruskatset võitnud eestlased üldarvestuses viienda koha.

A-rühma kolmanda koha saavutasid Stanislav Travnikov - Vjatseslav Jevstafjev (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Klassis N3 saavutasid võidu Dans Leščs - Jānis Vīksna (Honda Civic Type-R) ning klassis AR2000 Arvis Vecvagars - Ainārs Kalniņš (Opel Astra).

Alustas Läti meistrivõistluste hooaja esimest etappi 46 ekipaaži, neist katkestas võistluse 18. Tehniliste probleemide ei finišeerinud Vidzeme rallil ka Mait Meriloo - Peep Kallaste (Mitsubishi Lancer Evo 7). N-rühma autol kihutanud rallipaar pidi sõidu pooleli jätma toitesüsteemi rikke tõttu viimasel kiiruskatsel üldarvestuse neljandalt kohalt.