Autoralli MM-võistluste punktiseis pärast 2006. a. 2. etappi

Rootsi talveralli võitsid Grönholm - Rautiainen

Aava JWRC-arvestuses kolmas, Mölder üheksas

Rootsi MM-ralli avakatse võitis Marcus Grönholm

Rootsi MM-ralli testikatsel oli kiireim Daniel Carlsson

Rootsi MM-rallil võistlustules kaks eestlasest pilooti

Marcus Grönholm - Timo Rautiainen Fordil. Foto: Ford
Rootsi ralli avapäeva lõpetas liidrina Marcus Grönholm (Ford), kes võitis päeva kaks avakatset. Sebastien Loeb (Citroen) oli parim kolmel katsel ja teda lahutas liidrist 10,2 sekundit.

Enne rallit oli Marcus Grönholm ettevaatlik. "Esimesena rajal olek ei ole ilmtingimata sel etapil hea," lausus soomlane. Sellegipoolest lõpetas kahekordne maailmameister avapäeva 10,2 sekundilise eduga Sebastien Loebi ees.

Prantslase kaotuses sisaldus veel 10-sekundiline karistus, mille valitsev maailmameister sai teise kiiruskatse ajakontrolli hilinemise eest. Sebastien Loeb ja Daniel Elena kiikasid pärast esimest katset autol kapoti alla ja unustasid selle seejärel korralikult sulgeda. Ülesõidul mootorikate avanes ja esiklaas purunes kildudeks - seetõttu jäädi ka ajakontrollpunkti hiljaks.

Esimese päeva lõpetas kolmandana Gigi Galli (Mitsubishi Lancer WR 05), kes sai kirja ka ühe katsevõidu. Päeva esimesel poolel kindlalt kolmandat kohta hoidnud Mikko Hirvoneni Fordil purunes radiaatoririhm, mistõttu mootor kuumenes üle ja meeskond käskis soomlasel raja äärde keerata.

Neljandal kohal oli Daniel Carlsson (Mitsubishi Lancer WR 05), keda lahutas poodiumikohast 5,5 sekundit. Mattias Ekström oli parima Škoda sõitjana viies. Kuuendat ja seitsmenda kohaga lõpetasid avapäeva Peugeot 307 WRC-autodel kihutavad Manfred Stohl ja Henning Solberg. Viimasel punktikohal oli Kristian Sohlberg (Subaru Impreza).

Petter Solbergi Subarut kimbutasid probleemid. Pool päevast pidi norralane läbima "kaherattaveolise autoga", sest purunes pooltelg. "Ma ei tea, see läks lihtsalt plõksuga katki," selgitas Solberg.

Juunioride maailmameistrivõistluste arvestuses lõpetas avapäeva liidrikohal Per-Gunnar Andersson (Suzuki). Teine oli Patrik Sandell (Renault Clio). Urmo Aava (Suzuki Swift) oli neljas, JWRC-sarjas debüüti tegev Jaan Mölder (Ford Fiesta) jäi A6 klassi kümnendael ja ralli absoluutarvestuse viiekümne teisele kohale.