Loe kommentaare (9)

Jari-Matti Latvala võidukas, Ott Tänak eestlastest parim

Eesti rallisõitjad osalevad Soomes Vaakuna rallil

Ott Tänak - Hanno Lõpp Renault Cliol. Foto: Karmen Vesselov
Soome autoralli meistrivõistluste teise etapi lõpetasid esikohal Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila. Eestlastest näitasid laupäeval sõidetud Vaakuna rallil parimat aega Ott Tänak - Hanno Lõpp.

18. veebruaril Soomes Mikkeli ümbruse teedel peetud Vaakuna ralli võitsid Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Toyota Corolla WRC) minutilise eduga teiseks tulnud rallipaari Sebastian Lindholm - Tomi Tuominen (Peugeot 206 WRC) ees. Kolmanda tulemuse said kirja Jari Ketomaa - Tuomo Hannonen (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Seitsmekordse Soome rallimeistri Lindholmi edu mullu N-rühmas pronksmedalini jõudnud Ketomaa ees oli kaheksa kiiruskatse kokkuvõttes 13,1 sekundit.

Eesti rallisõitjaist osalesid Vaakuna rallil Ott Tänak - Hanno Löpp (Renault Clio), Egon Kaur - Avo Kristov (Renault Clio), Aigar Pärs - Mairo Romandi (Honda Civic Type-R) ning Janek Minkovski - Martin Ansi (Ford Focus Zetec). Lisaks olid äsjasel rallil kaardilugejaina võistlustules ka Aleksandr Kornilov ning Janno Older. Neist esimene võistles N-rühma Subaru Imprezal koos venelase Aleksander Dorossinskiga ning teine luges F-rühma Toyota Starletis legendi Timo Markkanenile.

Eesti ekipaažidest olid rallil parimad absoluutarvestuse 36. koha ja N2 klassi 11. kohaga lõpetanud Ott Tänak - Hanno Lõpp. Väikeses N-rühmas võidu saavutanud rallipaarile Jarno Kinnunen - Mikko Lukka (Honda Civic Type-R) jäid Syruse rallitiimis sõitvad eestlased alla kolme minuti ja 35,3 sekundiga.

Kolm minutit ja 51,7 sekundit kaotasid klassivõitjaile üldarvestuses 38. ning N2 klassis 12. tulemuse saavutanud Egon Kaur - Avo Kristov. Kaasmaalastele kogunes kaotust 16,4 sekundit, kusjuures selles sisaldusid kaks kümnesekundilist trahvi.

Ühe saadud karistuse põhjuseks oli hilinemine ajakontrolli pärast rallipaari Joonas Lindroos - Mika Manninen avarii tõttu peatatud kiiruskatset. Eelmise meistrisarja etapi väikeses N-rühmas võitnud ekipaaži Ford paiskus teisel katsel teelt välja ning sõitjad viidi vigastuste väljaselgitamiseks arstlikku kontrolli.

"Katse peatamise tõttu oli ajakontrolli tekkinud järjekord. Kui Eesti rallidel käib sellistel puhkudel kohtunik või tema abi ise autode juures ajakaarte vastu võtmas, siis Soomes tuli kaardiga ise kontrollpunkti joosta. Kui selle avastasime ja ma kaardiga kohtunikuni jõudsin, siis selgus, et olin kolm sekundit hiljaks jäänud ning sealt see trahv tuli," vahendas motorsport.ee Avo Kristovi kommentaari.

Samuti N2 klassis võistelnud Aigar Pärs - Mairo Romandi platseerusid rallipaari Aleksander Dorossinski - Aleksander Kornilov järel kokkuvõttes 51. kohale. Kaotust võitjapaarile kogunes eestlastel 37 minutit ja 47,3 sekundit, klassivõitjaile jäädi alla 31 minuti ja 31,6 sekundiga.

Janek Minkovski ja Martin Ansi katkestasid võistluse kütusepumba rikke tõttu enne esimese kiiruskatse starti.