Loeb ja Grönholm Korsika MM-ralli testikatsel kiireimad

Autoralli MM-võistlused jätkuvad Korsikal

Venelased laiendavad autoralli MM-sarjas haaret

Kuldar Sikk ja Urmo Aava Korsika rallil. Foto: Erakogu
Korsika MM-rallil saavutasid Urmo Aava ja Kuldar Sikk JWRC-arvestuses teise koha. Viimast võistluspäeva A6 klassi liidritena alustanud eestlastel libises esikoht käest mootoriprobleemide tõttu.

Autoralli MM-võistluste Korsika etappi alustasid Suzuki Swiftil sõitnud Urmo Aava - Kuldar Sikk tempos, mis kindlustas avapäeva lõpuks juunioride arvestuses kolmanda koha.

"Riskisime pärastlõunastel katsetel rohkem, kui hommikul ja saime päris nauditava sõidurütmi. Meie võistlusmasin on hea ja homme üritame anda lahingu Tirabassile, et tõsta JWRC kokkuvõttes vähemalt teiseks," sõnas Aava esimese võistluspäeva lõppedes.

Klassiliidrid Kris Meeke - Glenn Patterson (Citroen C2) edestasid rallipaari Brice Tirabassi - Jacques Julien Renucci (Citroen C2) 32,8 sekundiga ning eestlasi 44 sekundiga.

Teist võistluspäeva alustasid Urmo Aava - Kuldar Sikk jõuliselt. Päeva esimesel 34,17 kilomeetri pikkusel kiiruskatsel edestati konkurente juba esimesest vaheajapunktist alates. Vahe Meekega oli kasvanud katse 16 kilomeetril juba üheksa sekundini, kui Aava ees startinud Tirabassi võistlusmasinal ilmnesid tehnilised probleemid. Katse lõpuosas jõudis Aava Tirabassile järgi, paraku ei õnnestunud temast koheselt mööduda, mistõttu kaotati võrreldes Meekega oluliselt aega. Kiiruskatse võitis britt, eestlane kaotas talle 2,5 sekundiga ning tõusis JWRC-arvestuses teisele kohale.

Korsika ralli kuuendal katsel eestlaste hea hoog jätkus ning tasuks saavutati oma elu teine kiiruskatse võit asfaldil JWRC-arvestuses, edestades Kris Meeket 4,9 sekundiga. "Kõik on praegu suurepärane, auto on fantastiline ja sõidurütm on väga hea," kommenteeris Aava lõunases hooldusalas.

Seitsmendal kiiruskatsel purunes klassiliidri autol rehv ning kiiruskatse lõppu ta ei jõudnudki. Aava võitis katse ja asus ühtlasi JWRC-arvestuses
võistlust juhtima. Vahe lähima jälitaja, Brice Tirabassiga kasvas kahe ja poole minutini.

Päeva viimase kiiruskatse võitsid Citroen C2-l sõitnud Martin Prokop - Jan Tomanek, kes edestasid teiseks tulnud eestlasi 1,7 sekundiga. "See on meile väga õnnelik ja kordaläinud päev olnud. Esiteks saavutasime päeva teisel kiiruskatsel oma elu teise asfaldikatse võidu ja hiljem tuli sellele veel lisa. Auto on suurepärane, uskumatu, võrreldes meie kasutuses olnud eelmise Suzuki mudeliga. Legend klapib ja feeling on suurepärane," sõnas Aava võistluspäeva lõppedes.

Ralli viimasel võistluspäeval sõideti neli kiiruskatset. Urmo Aava - Kuldar Sikk alustasid Korsika ralli viimast võistluspäeva enam kui kolme minutilise edumaaga lähimate jälitajate Brice Tirabassi - Jacques Julien Renucci ees.

Päeva esimesel katsel sõitsid parima aja välja Yoann Bonato - Benjamin Boulloud (Renault Clio S1600), eestlased jäid neile alla 16,3 sekundiga. Prantslased oli kiireimad ka järgmisel kolmel kiiruskatsel.

Pärast päevasest hooldusalast väljumist tundus kõik korras olevat, sõita jäi veel kaks kiiruskatset, et vormistada ametlikuks Aava ja Siku ning Suzuki Swifti suurepärases koostöös sündima pidanud esimene võit asfaldirallil. Kuid nii lihtne see ei olnud. Eelviimase katse keskel hakkas tõrkuma mootori üks silindritest ning viimasel katsel lõpetas töö ka teine silinder, kuid auto suudeti üle kiiruskatse lõpujoone tuua. Urmo Aava - Kuldar Sikk kaotasid kokkuvõttes Brice Tirabassile ja Jacques Julien Renuccile 8,2 sekundit ja langesid Korsika rallil JWRC-arvestuses teiseks.

"Kuigi viimane võistluspäev ei möödunud meile kõige paremini, võime rallit enda jaoks siiski kordaläinuks lugeda. Esiteks kogemus, mille me siit saime. Meie võistlusauto - Suzuki Swift on väga hea, see on suur samm edasi võrreldes meie käsutuses olnud Ignisega. Ralli eel pidasime normaalseks, kui meie kaotus Citroenil sõitvale Kris Meekele jääb umbes pool sekundit kilomeetri kohta. Tegelikkuses jäi see märgatavalt väiksemaks. Ma tunnen, et minus on käinud "klõps", mis on aidanud mul muutuda asfaldil kiiremaks. Nüüd loodame parimat ka järgmiselt etapilt Sardiinias," sõnas ralli teise kohaga lõpetanud ja JWRC-sarja liidriks tõusnud Urmo Aava võistluse järel.