10. aprill 2006 1:48
Loe kommentaare (5)

Almere autoralli lõppes eestlastele katkestamisega

Egon Kaur ja Avo Kristov Almere rallisprindil viiendad

Hollandis LG Almere rallisprindil 8. aprillil viienda koha saavutanud Egon Kaur ja Avo Kristov päev hiljem sõidetud LG Almere rallilt tulemust kirja ei saanud. Eestlaste sõidu nurjasid auto tehnilised probleemid.

9. aprillil peetud LG Almere rallit alustas kokku 69 ekipaaži. Suuremalt jaolt asfaldil kulgenud 245 kilomeetri pikkuse võistlusraja suutsid läbida vaid 28 rallipaari. 14 kiiruskatsest, mis sõideti 127,86 kilomeetril, jäid pooled läbimata ka N3 klassis Renault Cliol võistelnud Egon Kauril ja Avo Kristovil. Klassiliidriteks tõusnud eestlased pidid sõidu pärast seitsmendat kiiruskatset auto pooltelje purunemise tõttu pooleli jätma.

Kaheksandal katsel üritasid Kaur - Kristov kurvis mööduda ees liikunud võistlusautost, kuid nende endi Renault libises manöövri käigus kergelt vastu betoonblokki. "Esialgu arvasime, et ratas tuli alt ära ning saame selle vahetada, kuid autot uurides selgus, et hoopis pooltelg oli purunenud ning pidime võistluse katki jätma," vahendas motorsport.ee piloodi kommentaari.

Hollandi meistrivõistluste arvestusse kuulunud rallietapil saavutasid võidu Mark van Eldik - Michel Groenewoud (Subaru Impreza WRC). Teiseks tulid Peter Bijvelds - Bob van den Nieuwenhuyzen (Mitsubishi Lancer Evo 7) ja kolmanda tulemuse said kirja Frits van Eerd - Erwin Mombaerts (Toyota Corolla WRC).