18. juuni 2006 20:43
Loe kommentaare (5)

Hiiumaal Käinas sõideti laupäeval rahvasprinti

Algas osavõtjate registreerimine Käina rahvasprindile

17. juunil peeti Hiiumaal Moskvich Liiga sprindikarika kolmas etapp. SK Kiisu korraldusel Käina alevi tänavatel ja kardirajal peetud võistlusel võeti mõõtu kokku seitsmes arvestusklassis.

Kõige enam oli Käina rahvasprindil oodatult osalemas Moskvich Liiga võistlejaid. Parimad selgusid 22 sõitja omavahelises konkurentsis, kus esikoha saavutas Marko Eespakk. Teine koht kuulus Taivo Sisasele ning kolmandaks tuli Hanno Vajakas.

Kuni 16-aastaste masinaklassis J16 osales seekord kaks võistlejat. Sõidu võitis kahes voorus paremat aega näidanud Heigo Sep (AZLK 2140) Kevin Apri (VAZ 2109) ees.

Klassis J18 käis rajal viis noort. Parimaks osutus Rivo Vähi (VW Golf). Teise koha saavutas Rait Vakrõõm (Opel Astra) ja kolmanda Sander Tamm (VW Golf).

Nagu noorimate klassis, oli ka naisi Käinas võidu sõitmas vaid kaks: Pille Russi (IZ 412 IE) ja Kristin Kutser (Honda Civic). Naiste omavahelises duellis jäi peale Kutser.

4WD klassis jagasid poodiumikohad kolm sprindil osalenud meest. Esikoha saavutas Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 8), teine oli Virgo Arge (Mitsubishi Lancer Evo 8) ning kolmas Allan Kiviselg (BMW 325ix).

Klassis 2WDa, kus kõrget kohta jahtisid kümme võistlejat, pani oma paremuse maksma Mati Kutser. Teise tulemusega lõpetas Käina rahvasprindi selles arvestuses Ivo Kruusi (Peugeot 206) ja kolmanda koha saavutas Janek Ojala (Honda Civic).

2WDb arvestuses edestas konkurente kolmest voorust kahes Enn Kasari (Peugeot 206), kellele kuulus seejärel klassivõit. Teise koha saavutas Kaupo Plakso (BMW 330D), kes lõhkus oma auto viimases sõiduvoorus. Klassi kolmanda tulemuse sai kirja Ago Onton (Honda Civic).

"See oligi kogu võistluse ainus suurem intsident, kui Kaupo Plakso külanaise aeda sõitis. Talle lõppes võistlus õunapuu otsas," kommenteeris võistluse juht Ats Remmelg. Kokkuvõttes hindas Remmelg võistlust kordaläinuks: "Tundub, et võistlus sujus. Rahvast oli palju ja ilmaga vedas - normaalne."