Loe kommentaare (1)

Noored sõitjad Jaanimäe tolmusel rajal tagasi ei hoidnud

Jaanimäe Ringi KV punktiseis noorte rallisprindis pärast 2006. a 5. etappi

"Katus" Rihard Tootsi esituses. Foto: Rando Aav
22. juulil sõideti Harjumaal Jaanimäe Ringi noorte rallisprindi karikasarja viies etapp. Tõsisemate apsudeta seekordne sõit ei sujunud ning nii keerati eksimuse tõttu kummuli kaks autot.

Kuigi enne võistlust sadas vihma, pidid neljas arvestusklassis mõõtu võtnud noored sõitjad end proovile panema peatselt tolmama hakanud rajal.

Noorimas vanuserühmas J16 saavutas võidu Otto Täht (Ford Fiesta), kindlustades edu juba kahe vooru järel. Teise tulemuse sai kirja Rein Koch (Mitsubishi Colt) ning kolmanda Tõnis Korts (VW Golf). Osales selles arvestusklassis 16 sõitjat, kes kõik peale Gert Orguse said kirja ajad kolmest voorust. Orgus läks viimasest sõidust head aega püüdma ning liigne uljus maksis kätte - tema VAZ 2105 jäi rajaäärsesse kruusavalli kinni.

Ebaõnnest ei tulnud puudu ka vanemail võistluskaaslastel. Klassis J18 katkestasid teise sõiduvooru erinevatel põhjustel kolm pilooti kümnest. Kõige õnnetumalt läks Sandro Tiisleril, kelle roolitud Ford Escort paiskus katusele poolsada meetrit enne finišit.

Etapivõidu saavutas kuni 18-aastaste klassis Ronald Reisin (VW Corrado). Teise kohaga lõpetas võistluse Rait Vakrõõm (Opel Astra) ning kolmandaks tuli sarja liider Taavi Kivistik (Opel Astra). Tütarlastest oli kiireim Kati Riidak (VW Golf).

Sportautodega osalenud noori käis seekord rajal kokku 12, neist kaheksa klassis V16. Tänavusele edule juba avaetapil aluse pannud Sander Pärn (Ford Fiesta) oli konkurentsitult edukaim kõigis kolmes sõidus ning kindlustas sellega neljanda klassivõidu. Poodiumile jõudis teinegi Elva ASK sõitja, Martin Kangur (Ford Fiesta). Ülejäänud eestlastest sai jagu soomlane Santeri Jokinen (Toyota Starlet), lõpetades osavõistluse kolmanda kohaga.

Klassis V18 jõudis noortesprindi karikasarja viiendal etapil võiduni Kaspar Koitla (Lada Samara). Sarja liider Martin Kiil (Honda Integra Type-R) pidi sel korral leppima kolmanda kohaga - temast oli kiirem ka Kristen Kelement (Lada VFTS). Samas klassis võistelnud Rihard Tootsile oli 22. juuli üsna sünge päev. Elva ASK ridades võistlev noormees keeras oma Fordi külili samas kohas, kus mõni varem sai "katusega" hakkama Sandro Tiisler.