07. august 2006 3:54

Juss Laansoo oli Rapla kardirajal taas võitmatu

Pühapäeval toimub Raplas rahvasprint Hepa karikatele

Juss Laansoo naaseb rahvasprindil võistlusrajale

6. augustil Raplas peetud rahvasprindil tuli esimeseks Mitsubishi Lanceril sõitnud Juss Laansoo. Motokrossiga tegelevale mehele oli see tänavu teistkordne võit neljarattaveolisel autol.

Rapla kardirajal peetud rahvasprindil "Hepa Cup" saavutas teistkordselt Mitsubishi Lancer Evo kaheksaga rahvasprindil osalenud Juss Laansoo võidu, edestades konkurente kõigis kolmes sõiduvoorus. Kahe parema sõidu kokkuvõttes kujunes tsiklimehe eduks samal autol võistelnud Helmet Palmi ees 2,2 sekundit. Kolmanda tulemuse sai 4WD klassis kirja Aare Pukk (Subaru Impreza).

Klassis 2WD sport osales kolm sõitjat. Võiduni jõudis Ago Onton (Honda Civic Type-R). Manivald Kasepõld oli teine ja Virkko Juga kolmas.

2WD-S arvestusklassis saavutas esikoha Enn Kasari (Peugeot 206 RC). Teise tulemusega lõpetas sõidu Jaan Kollo (Honda Civic Type-R) ning kolmandaks tuli Ago Onton (Honda Civic Type-R).

Vaid kaks sõitjat osales klassis 2WD-V. IZ Kombil sõitnud Ruslan Pleshanov edestas samal masinal võistelnud Darja Antonovat kokkuvõttes ligi 15 sekundiga.

Ka naisteklassis oli võistlejaid mõõtu võtmas kaks. Duelli Kati Riidakuga (VW Golf) võitis Alisa Kitsas (Nissan Sunny).

Kui eelmisel kuul Rapla kardirajal aset leidnud rally.ee rahvasprindil osales kuni 18-aastaste arvestusklassis 12 noort, siis sel korral oli võistlejaid rajal ühe võrra enam. Võidu saavutas Rivo Vähi (VW Golf). Teise kohaga lõpetas Hepa karikatele peetud võidusõidu Ronald Reisin (VW Corrado), kolmas oli Rait Vakrõõm (Opel Astra).

Moskvitšide klassis selgusid osavaimad asfaldispetsid kaheksa mehe hulgast. Poodiumile mahtusid Tauno Aarma, Janar Nagel ja Rain Pruul.