Lauluväljaku rallisprindi võitis Renee Pohl

Rallisprint: Narva kevad 2003

Eesti rallisprindi MV punktiseis pärast 2003. aasta 3. etappi

Lauluväljakul sõidetakse rallisprinti

Võistluse võitja Renee Pohl N-rühma Subaru Imprezal. Foto: Ilmar Aavik
Täna sõideti Tallinna lauluväljakul Eesti rallisprindi meistrivõistluste kolmas etapp. Kolmeringilise võistluse, millest kuues võistlusklassis võttis osa 47 pilooti, võitis Renee Pohl Subaru Imprezal, edestades teise vooru tulemuse põhjal sama tulemuse saavutanud Gunnar Tamme.

Esimeses voorus 4WD klassis võistelnud Renee Pohl ja Gunnar Tamm tegid omanäolise rekordi - mõlemad Subaru piloodid saavutasid identse aja (1:16,1), mida järgmistes voorudes enam keegi lüüa ei suutnud.

Avavooru 2WD klassi kiireim oli Lada VFTS-il võistelnud Kalle Ahu, saades ajaks 1:20,3. Jaan Mölder senior ja junior saavutasid esimese ringi võidud vastavalt veokate klassis ning noortearvestuses.

Probleemide tõttu ei startinud teisele ringile 4WD klassis võistelnud Arne Kukin ega ka Vladimir Telkov, kelle Subaru Impreza tagadiferentsiaal töölepingu üles ütles. Samuti jäi lauluväljaku sprindilt esimese vooru aeg ainsaks tulemuseks Ahti Seile (probleemid piduritega), Valdur Reinsalule ning Harri Rodendaule. Rodendau autol lagunes käigukast. "Juba katse peal kadus kolmas käik ära, servisesse jõudes ka teine," selgitas Rodendau.

Teist vooru alustas väga innukalt Riivo Pappel, kes sõitis Hondal (2WD-ralli klass) välja aja 1:18,2, mis oli täiesti võrreldav esimese ja teise vooru 4WD aegadega.

Teise ringi kiireim mees rajal oli Renee Pohl (1:16,4), edestades napilt Mitsubishi Lanceril sõitnud Ago Ahut (1:16,9). Teise vooru kolmanda aja 4WD klassis saavutas Gunnar Tamm, edestades veripunasel Mitsubishil sõitnud Priit Salurit ühe sekundisajandikuga.

Oma esimese ringi aja sõitis üle Kalle Ahu (aeg 1:20,1). Taaskord ruulis rajal Mölderite perekond: Jaan Mölder seniorilt veokate parim aeg 1:31,5, noorteklassi parim sooritus teiselt ringilt (1:24,2) kuulus Jaan Mölder juniorile.

Kell 15.15 alanud kolmas voor ei olnud seekord kellelegi pelgalt võidu vormistamine, ning seetõttu anti ka ehk rohkem "talda". Kert Uus (Mitsubishi Lancer, 4WD) tegi mäkketõusul pirueti, ning lõpptulemuseks kahe vooru aegade kõrvale ligi kümme sekundit viletsam tulemus 1:28,4. Lõpptulemusena saavutas Uus oma klassis ajaga 2:37,7 viienda positsiooni.

4WD N grupi parima aja tegi viimasel ringil Martin Rauam. "Viimane voor oli parim, see oli juba sõidu moodi," kommenteeris mees ise oma tulemust.

Renee Pohl sõitis seegi kord välja aja alla ühe minuti 17 sekundi, mis andis kahe parima vooru (esimene, teine) tulemuseks aja 2:32,5. Sama tulemuse saavutas ka Gunnar Tamm, ent kuna teises voorus tuli tal Pohlale kahe sajandikuga alla vanduda, läks esikoht napilt-napilt käest.

Riivo Pappel jäi oma Hondaga väga rahule, kuna kahest võistlusest, kus uue autoga osaletud, on mõlemad võidetud. "Ega kaks kolmandata jää," loodab 2003. aasta lauluväljaku rallisprindilt 2WD-ralli klassi võidu võtnud Pappel. Viimases kahes voorus sõitis Pappel väga kindlalt - mõlemal korral aeg 1:18,2 (tulemus 2:36,4).

"Rada oli suhteliselt raske ja kurviline, aga esikoht käes - ega pole paremat tahtagi," ütles Pappel rahulolevalt. "Esimeses sõidus oli vähe keeruline, siis olid valed kummid, aga need said ära vahetatud ja edasi oli juba normaalne."

Pappelile kõva konkurentsi pakkunud Kalle Ahu peab oma parimaks sõiduks kolmandat ringi, kust mees sai kirja aja 1:18,7. Hea tulemuse sai Ahu vaatamata sellele, et stardijärgses paremkurvis uks lahti paiskus. "Tuli jah mul siis käiku vahetada ja ust kinni sikutada korraga," rääkis Ahu, "järgmises kurvis oleks muidu uks uuesti lahti lennanud."
"Seekord tegime auto veidi pehmemaks, katsetasime uusi amorte," ütles Ahu ja lisas, et auto ja võistlusega võib rahule jääda: "kolmas sõit läks muidugi kõige paremini".

ERK klassi parima tulemuse saavutas Haiti Arendi ajaga 2:41,9 Aivis Ohtla (2:42,2) ja Kristjan Lüüdingu (2:43,3) ees.

Jaan Mölder tegi veokate klassis puhta töö, võites kõik kolm vooru ja saades parema aja, kui nii mõnigi 2WD klassis võistelnud piloot - tulemus 3:03,3. "Auto on hea, mootor sissesõidetud... Eks kõik areneb," selgitas Mölder GAZ 51 head liikumiskiirust. "Aga et teised nõrgad oleksid, seda öelda ei saa," lausus Mölder konkurentide kohta.

Veoautode klassi teise koha saavutas Raul Viik (aeg 3:06,3), edestades kolmanda tulemuse saavutanud Raivo Pruknerit (3:06,5).

Neljast võistlustulle asunud noorpiloodist oli kiireim Jaan Mölder junior. Kolmandaltki ringilt tuli oma klassi parim aeg. Kommentaariks lisas Jaan Mölder junior tagasihoidlikult: "Hoidsin autot, sõitsin kindla peale." Tasakaalukas sõit tagas parimate voorutulemuste liitmisel Mölderile esikoha tulemusega 2:48,8. Temale järgnesid Rainer Aus (2:53,6), Osvald Tilk (2:57,7) ning Henri Pihel (3:02,4).

Kolmas võistlusvoor, kus piloodid nõudsid autodelt viimast, pakkus ka "plekki" publikule. Kui möödunud aastal parkis Jari Hämalainen finišieel Volvo puude vahele, siis seekord ilmestasid suhteliselt kuiva võistlust paar "katust". Toomas Sepa esituses keerati tuletorni tagusel lõigul üle katuse Volkswagen Golf, millel pidanuks viimases voodus startima ka Margus Sepp.

Viimase ringi eelviimases kurvis käis elegantselt üle katuse Aivar Järveti juhitud Lada VFTS. Järvet sai tehtud tembu eest efektseimale katkestajale määratud auhinna.

Võistluste juhi Aivar Partsi sõnul oli võistlus igati tip-top. "Mul on hea meel, et üle pika aja oli nii arvukalt osavõtjaid. Tänud neile, kes võtsid vaevaks kohale tulla," ütles Parts võistluse lõppedes.