Loe kommentaare (1)

Põlvas saavutasid võidu Remmak ja Roosimaa

Laupäeval toimub Põlvas teise liiga autoralli

Põlva rallile on registreerunud veerandsada ekipaaži

21. oktoobril peetud Põlva autorallil saavutasid võidu Margus Remmak - Urmas Roosimaa Mitsubishil. Teise kohaga lõpetasid neljast kiiruskatsest koosnenud võistluse Ago Ahu - Kalle Ahu Subarul.

Üldarvestuses esikoha saavutanud Harju KEKi ralliklubi ekipaaž Margus Remmak - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 6) edestas samuti N-rühma autol kihutanud rallipaari Ago Ahu - Kalle Ahu (Subaru Impreza STI Spec C) kokkuvõttes 8,3 sekundiga.

Remmak - Roosimaa näitasid Põlva rallil kavas olnud neljast kiiruskatsest parimat aega kolmel. Viimasel katsel, kui hakkas vihma sadama, edestasid liidrid ühe katsevõidu kirja saanud Ahusid vaid 0,7 sekundiga.

1,3 sekundilist kaotust teisel kiiruskatsel selgitasid võitjad asjaoluga, et legendi rütm sai pärast üht trampliini veidi häiritud. "Teadsime, et hüpe tõstab, aga viskas rohkem, kui oodata oskasime. Arutasime seda omavahel," selgitas Urmas Roosimaa.

Kolmanda tulemusega lõpetasid niisketes oludes peetud Põlva ralli kõigil katsetel kolmandat aega näidanud Georg Gross - Madis Halling. A-rühma Subaru Imprezal võistelnud mehed kaotasid võitjapaarile 41,6 sekundit.

E9 klassi võidu ja üldarvestuse neljanda tulemuse said kirja Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3), E8 klassi parimad olid Kaspar Koitla - Mihkel Haug (Nissan Sunny), E7 klassis võtsid võidu Marko Kasepõld - Manivald Kasepõld (Lada Samara). Klassivõit E10 arvestuses kuulus rallipaarile Taivo Jaansoo - Meelis Piir (Mitsubishi Lancer Evo 3).

Väikese A-rühma parimad olid Tiit Rattasep - Risto Härm (Honda Civic Type-R). Klassis N2 jõudsid võiduni Egon Kaur - Rain Kaur (Renault Clio RS Ragnotti), kes üldarvestuses jäid vaid 0,2 sekundiga alla teise liiga parimatele, kelleks olid Martin Kiil - Kristo Kallas (Honda Integra Type-R). Noorteklassis võistelnud saarlased lõpetasid ralli absoluutarvestuse kaheksandal kohal, kaotades üldvõitjaile kahe minuti ja 36,3 sekundiga.

Nn täiskasvanute arvestuses jõudsid teise liiga rallipaaridest võiduni neljarattaveolisel autol kihutanud RRC tiimi sõitjad Riho Rähn - Andrus Toom. Üldises paremusjärjestuses oli Mitsubishi Lancer Evo viiel sõitnud ekipaaž 12. kohal. Kaherattaveolistel autodel olid teise liiga sõitjaist edukaimad Jan Õunaste - Jarno Talve (Nissan Sunny). Moskvitšide omavahelise mõõduvõtu võitsid Alar Hermanson - Avo Kivinukk (IZ 412).

Startis Põlva rallil 52 ekipaaži. Finišeeris 45 rallipaari, kuid tulemuse kirja sai neist 44, kuna VW Golfil võistelnud sõitjate Tarmo Tiits - Enar Saar tulemus tühistati.