Rootsi MM-ralli avakatse võitis Toni Gardemeister

Rootsi MM-ralli testikatse kiireim oli Chris Atkinson

Citroeni boss käskis Sordol Rootsi rallil rahulikult võtta

Galli loodab võistelda MM-sarjas PH Spordi Citroenil

Marcus Grönholm ja Timo Rautiainen Fordil. Foto: Ford
Rootsi MM-rallil on Marcus Grönholmi edumaa prantslase Sebastien Loebi ees kasvataud 34,5 sekundini. Kolmanda koha pärast heitlevad soomlase tiimikaaslane Mikko Hirvonen ja Henning Solberg.

Ralli teise täispika võistluspäeva esimese kiiruskatse võitis kolmekordne maailmameister Sebastien Loeb kahekordse tiitlivõitja Marcus Görnholmi ees 1,2-sekundise eduga.

Päeva teisel katsel näitas Ford Focust rooliv soomlane vaid kuue kümnendiku võrra paremat aega, kui prantslane. Toni Gardemeister oli kolmas, kuid kaotas juba 8,1 sekundit. Petter Solbergi Subaru jäi kinni rada ääristanud kraavi ja norralane kaotas katse parimale 13 minutit ja 59 sekundit.

Rootsi ralli teise võistluspäeva neljandal katsel jätkas Grönholm vahe kasvatamist, olles katse kolmandast mehest Loebist kiirem 7,5 sekundit ning kasvatas üldedu 27,6 sekundini.

Pärast puhkepausi kasvatas Grönholm vahe Loebi ees kahekordseks, edestades teda 19,21 km pikkusel kiiruskatel 9,6 sekundiga.

Teist järjestikust katset saatis ebaõnn norralasi - kui 10. katsel sõitis rajalt välja Petter, siis 11. katsel kaotas Henning Solberg Marcus Grönholmile 14,1 sekundit ja loovutas üldpingereas kaks kohta, mööda pääsesid Mikko Hirvonen ja Toni Gardemeister.

marcus Grönholm jätkas järgnevatel katsetel edu kasvatamist. Päeva lõpuks edestas soomlane lähimat konkurenti Sebastien Loebi 38,4 sekundiga. Mikko Hirvonen jäi meeskonnakaaslasele kolmandana alla ühe minuti ja 13,4 sekundiga.