Aus ja Kaur mahtusid Leedus kuue parema hulka

Eestlased osalevad Leedus rallihooaja avaetapil

Rainer Aus. Foto: Karmen Vesselov
10. veebruaril Leedus peetud Sampo talverallil osalenud MM-Motorspordi rallipaarid Rainer Aus - Kristo Kraag ning Egon Kaur - Simo Koskinen mahtusid kokkuvõttes kuue parema sekka.

Visaginases sõidetud Leedu autoralli meistrivõistluste esimese etapi võitsid Rokas Lipeikis - Renatas Vaitkevičius (Mitsubishi Lancer Evo 8), kes mullu pidid samal võistlusel leppima kolmanda kohaga. Tihedas konkurentsis edestasid leedulased põhjanaabrite ekipaaži Janis Vorobjovs - Guntis Ervalds (Mitsubishi Lancer Evo 8) kokkuvõttes vaid 3,5 sekundiga. Kolmanda kohaga saavutasid Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes kaotasid lätlastele 1,4 sekundit.

Parimate eestlastena olid finišis Rainer Aus - Kristo Kraag (Subaru Impreza WRX STI Spec C). Võitjaile 17,8 sekundiga alla jäänud rallipaari ajale lisandus valestardi eest kümme sekundit, seetõttu langesid nad ralli lõppedes üldises paremusjärjestuses koha võrra - viiendaks. N-rühma arvestuses saavutasid Aus - Kraag kolmanda koha.

Rainer Aus ütles rally.ee autospordiajakirjale, et on kokkuvõttes tulemusega rahul. "Sõiduga oleme igati rahul, konkurents oli päris tihe. Kahjuks varastamine avakatsel maksis koha või kaks."

Kiiruskatsed sarnanesid Ausi hinnangul paljuski Lõuna-Eestis rallidel kasutatavatele. "Need olid võrdlemisi mägised," sõnas ta. "Päeva algul olid aeglasemad katsed, lõpu poole üpris kiired. Keskmised kiirused küündisid 120 kilomeetrini tunnis, mis on üsnagi suur tempo."

Egon Kaur - Simo Koskinen (Subaru Impreza WRX STI Spec C) olid kokkuvõttes kuuendad, jäädes võiduni jõudnud leedu võistlejaile alla 45 sekundiga. Neist omakorda 0,9 sekundi kaugusele jäid Evaldas Čirba - Audrius Pivoras (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Ralli mullused võitjad Saulius Girdauskas - Paulius Urbonas (Ford Focus) lõpetasid seekordse võistluse kaheksanda kohaga.