Koeru rahvarallil pääseb rajale 110 võistluspaari

Alakomitee ei luba korraldada määrustekohast rallit

Algas osavõtjate registreerimine Koeru rahvarallile

Hooaja esimene rahvaralli peetakse Järvamaal

Ohutusautol läbisid raja Jaanus Murakas ja Jaago Kuriks. Foto: Kaido Saul
Vao külaseltsi korraldusel peeti 10. veebruaril Järva maakonnas Koeru aleviku ja Vao küla ümbruses rahvaralli "Koeru Talv 2007". Võistlust alustas kokku 108 ekipaaži, neist tulemuse sai kirja 88.

Üldvõidu nimel alustasid duelli juba avakatsel Virgo Arge - Riho Kallus (Mitsubishi Lancer Evo 8) ning Ranno Bundsen - Marko Kasepõld (Subaru Impreza). Kuigi hetkeks kerkisid liidrikohale Rainer Parik - Maarek Grünthal (Audi 90 Quattro) tõusid saarlased neljandal kiiruskatsel taas liidrikohale.

Kaheksandal katsel langesid konkurente stabiilselt selja taga hoidnud Arge ja Kallus teiseks, kui Bundsen ja Kasepõld neid 0,4 sekundiga edestasid. Üheksanda katsega kasvas liidrite edu 5-sekundiliseks. Ralli viimasel katselt Koerus edestas Subarul sõitnud rallipaar saarlasi 10,7 sekundiga. Kümne kiiruskatse kokkuvõttes tuli Virgo Argel ja Riho Kallusel leppida teise kohaga, kaotust võitjaile kogunes 15,7 sekundit.

Kuigi Rainer Parik ja Maarek Grünthal võinuks pretendeerida kolmandale kohale, nende tulemus tühistati ja kolmanda kohaga lõpetasid ralli Virko Juga - Tarvo Aulik (Daihatsu Charade).

Hannes Männamets - Jaanus Vahkal (VW Golf) olid parimad 2WDb arvestuses. Klassivõidu saavutanud mehed lõpetasid tänavuse Koeru rahvaralli absoluutarvestuse kuuenda kohaga.

Samas arvestusklassis esikolmikusse mahtunud võistlejad olid üldises paremusjärjestuses kõik kümne parema hulgas. 2WDb klassis teise koha saavutanud Jaan Kask - Madis Särekanno (Nissan Sunny) lõpetasid võistluse üheksanda kohaga konkurentide Janek Minkovski - Martin Ansi (Ford Focus) ees.

2WDa klassis olid parimad Jaak Sarv - Janis Kajo (VW Golf). Teise tulemuse said kirja Harri Jõgisalu - Raido Loel (VAZ 2108) ja kolmanda Alar Hermanson - Andres Raid (Suzuki Swift).

Kuni 16-aastaste arvestusklassis noppis võidu kodustel teedel sõitnud Roland Murakas. Koos Urmas Künstleriga Toyota Yarisel võistelnud noormees lõpetas võistluse üldarvestuse 13. kohaga. Teise koha saavutasid J16 klassis Tony Võsur - Andres Võsur (Ford Fiesta), edestades tubli eduga ekipaaži Martin Kutser - Mati Kutser (Lada Samara).

Nagu J16 klassis, oli ka J18 arvestuses rajal kaheksa autot. Vanemas vanuserühmas oli edukaim koos Margus Ojaotsaga võistelnud Rivo Vähi. VW Golfil kihutanud võistluspaar edestas teiseks tulnud ekipaaži Otto Täht - Rivo Hell (Renault Clio) kokkuvõttes 18,3 sekundiga. Kolmandaks tulnud Gert Lombiots - Mihkel Speek (Ford Escort RS) kaotasid klassivõitjaile ühe ja poole minutiga.

Moskvich Liiga arvestuses, kus rallit alustas 29 rallipaari, saavutasid lumistel teedel võidu Tauno Aarma - Eero Neuhaus (AZLK 2140). Esikolmikusse mahtusid veel Taivo Sisas - Marek Mäekivi (AZLK 2140) ning Janar Nagel - Linnar Simmo (AZLK 2140).

Naiste arvestuses osutusid parimateks Inger Tuur - Indrek Tuur (Peugeot 206). Teise koha saavutasid Kati Riidak - Kalle Riidak (VW Golf) ja kolmanda Maila Vaher - Karita Kivi (VW Golf).