Jevgeni Novikovi võit Põlva talverallil üllatas eestlasi

Mullune meister tegi Põlvas konkurentidele tuule alla

«Peab trenni tegema ja kaotatud kiiruse üles leidma»

Egon Kaur: Põlva ralli lõppes mulle üsna ootamatult

Põlvas saab alguse pingeline tiitlijaht F2 arvestuses

Põlva ralli stardirivi avab N-rühma autol sõitev Saluri

Aigar Pärs - Ken Järveoja autol Honda Civic Type-R. Foto: Rando Aav
Tänavu nii Soomes kui ka Norras talvistel teedel võistelnud Aigar Pärs ja Ken Järveoja saavutasid äsjasel Põlva rallil klassivõidu. "Midagi oli välissõitudest kasu, arvestades äsjast kiirust," tõdes Pärs.

Eesti Vabariigi aastapäeval toimunud autorallil "Põlva talv 2007" edestasid Aigar Pärs - Ken Järveoja kõiki kuni kaheliitrise A- ja N-rühma autodel võistelnud konkurente. Juba avakatsel saavutas Honda Civicul sõitnud rallipaar 10-sekundilise edu Renault Cliol kihutanud Ott Tänaku ja Raigo Mölderi ees.

"Sõitsin oma sõitu," sõnas Aigar Pärs, kinnitades et saavutatud edu psüholoogilist survet ei avaldanud. Kiirusele avaldas mõju vaid viimastel katsetel streikima hakanud mootor. "Jõud hakkas kaduma. Sama viga oli Soomes sõites. Mis põhjusel jõud kaob, sellele me jälile pole saanud. Nähtavasti külmast. Mingi andur paneb villast natuke."

20-sekundilise ajatrahvi saanud saarlasi edestasid Aigar Pärs ja Ken Järveoja ralli lõppedes 10,4 sekundiga. Tänakut N2 klassis pearivaaliks pidanud Pärs kiitis konkurenti: "Väga tubli sõit Oti poolt! Ootan põnevusega järgmist võistlust!"

Aigar Pärs ütles rally.ee autospordiajakirjale, et võit oli see, mille järgi Põlvasse mindi ja tulemuse üle põhjust nuriseda ei ole: "Teadsin, et Ott on suht kõva vastane ja kuna Eesti võistlused pole mulle primaarsed, olen rahul. Parem turvaliselt ja terve autoga lõpuni jõuda."

F2 arvestuses meistrisarja avaetapilt maksimumpunktid kogunud Aigar Pärs märkis, et seekordne ralli oli harjumatult lühike, kuid üldpilt võistlusest jäi positiivne. "Ralli oli kiire. Erinevalt Norrast olid teed väga laiad. Vaid lumeolud polnud parimad, sest kruus tuli välja."

"Tahan tänada fänne ja toetajaid, kes kaasa elasid," edastas Pärs tänusõnad oma pöidlahoidjatele.