12. märts 2007 4:34

Juha Salo napsas Jussi Välimäki eest võidu

Juha Salo - Mika Stenberg Mitsubishi Lanceril. Foto: M+M SalonenSoome autoralli meistrivõistluste kolmanda etapi võitsid N-rühma Mitsubishil võistelnud Juha Salo - Mika Stenberg sekundilise eduga A-rühma autol sõitnud Jussi Välimäki ja Jarkko Kalliolepo ees.

9.-10. märtsil Soomes Laukaa ümbruses peetud Peurunkarallil saavutasid üldvõidu Juha Salo - Mika Stenberg (Mitsubishi Lancer Evo 9). Teise kohaga lõpetasid ralli Jussi Välimäki - Jarkko Kalliolepo (Mitsubishi Lancer Evo 7), kes jäid võitjaist kokkuvõttes vaid sekundi kaugusele. Kolm katsevõitu noppinud Anton Alén - Timo Alanne (Subaru Impreza WRX STI Spec C) lõpetasid võistluse kolmanda kohaga, jäädes üldvõiduni jõudnud N-rühma parimaist 4,4 sekundi kaugusele.

Meistrivõistluste punkte on suure N-rühma sõitjaist kõige enam kirjas Juha Salol - 43. Kosti Katajamäki on tänavu kogunud 40,5, Jari Ketomaa 27, Jukka Ketomäki 26, Toni Klemets 18,5 ning Anton Alén 12.

Suures A-rühmas on enim punkte Jussi Välimäkil. 37 punkti kogunud tabeliliidrile järgneb sel korral üldises paremusjärjestuses kuuendaks platseerunud Kai Eklund 28,5 punktiga.

Väikeses N-rühmas edestasid sel korral konkurente ülivõimsalt Jarkko Nikara - Petri Nikara (Honda Civic Type-R). Punktitabelis kerkis Jarkko Nikara 27 punktiga kolmandale kohale. Esimene on Joonas Lindroos, kel kirjas 37 punkti ja teine Ailu Magga 28 punktiga.

Soome meistrivõistluste järgmine etapp Keski-Uusimaa ralli peetakse 15.-16. juunil.